Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Druga edycja skierowanego do architektów konkursu Lasselsbergera o nazwie „Czeska płytka w architekturze” została rozstrzygnięta. Spośród kilkudziesięciu projektów zgłoszonych w trzech kategoriach wyłoniono trzech zwycięzców. Uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród odbyła się 24 stycznia br. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.
Do konkursu mogły być zgłaszane wszystkie projekty wnętrz, w których zastosowanie znalazły płytki ceramiczne produkowane przez zakłady należące do koncernu Lasselsberger (Bohemia Gres, Rako, Keramika HOB). Jury oceniało zgłoszone wnętrza w trzech kategoriach: „obiekty przemysłowe i użyteczności publicznej powyżej 1000 m2”, „obiekty przemysłowe i użyteczności publicznej do 1000 m2” oraz „dom i mieszkanie”. W tegorocznej edycji konkursu nie pojawiła się czwarta kategoria – „open”. W każdej z wymienionych kategorii nominowano po trzy zgłoszone projekty, spośród których wyłoniono po jednym zwycięzcy. Przy ocenie zwracano szczególną uwagę zarówno na walory estetyczne, jak i na aspekty techniczne, takie jak właściwości zastosowanych płytek, czy jakość ich ułożenia.
Tegoroczna edycja, w stosunku do poprzedniej, pokazuje, że zainteresowanie konkursem rośnie – twierdzi Martin Popek, dyrektor ds. marketingu firmy Kerpol. – Nie jest to jeszcze wzrost, jakiego oczekujemy, ale sądzę, że można rozpatrywać to w kategoriach sukcesu. Również jakość zgłoszonych projektów była wyższa, niż rok temu. Mam więc nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej.
W kategorii pierwszej zwyciężyło zbudowane w 2005 r. „Osiedle Mieszkaniowe Wilanów Nowy” autorstwa arch. Jana Słyka z zespołem „F.P. Akcent” z Warszawy, w „obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej do 1000 m2” nagrodzono studio fryzur „Enzo”, którego autorem jest arch. Jacek Staniszewski, właściciel studia „DemoDesign” z Zielonej Góry, natomiast zwycięzcą kategorii ostatniej był arch. Przemysław Bera ze Szczecina z projektem łazienki i kuchni w mieszkaniu prywatnym.
Rozdanie nagród było też okazją do ogłoszenia kolejnej, trzeciej już edycji konkursu.                            
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA