Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Na tegorocznych targach Budma swoją ofertę po raz kolejny już zaprezentowała czeska firma Lasselsberger. Odwiedzający imprezę obejrzeć mogli obok najbardziej popularnych kolekcji marek BohemiaGres, Keramika HOB i Rako nowości wystawiane po raz pierwszy na targach Cersaie w 2003 r.

Targi to dobra okazja do tego, by obok nowości produktowych zaprezentować klientom dokonania firmy oraz przedstawić plany na następny rok. A w spółce Lasselsberger dzieje się tyle, że śmiało można mówić o ciągłym rozwoju firmy.

W roku 2003 Lasselsberger został jednym z największych eksporterów płytek ceramicznych do Polski, która obok Słowacji jest jednym z jego głównych rynków zbytu na wschodzie Europy. W ubiegłym roku sprzedaż spółki do naszego kraju wyniosła znacznie ponad 2 mln m kw. płytki. Jak mówi Marek Gebrt, dyrektor ds. eksportu w firmie Lasselsberger, nie jest to najwyższy z uzyskanych do tej pory wyników firmy, ale bardzo dobry w obecnej sytuacji rynkowej, w której wyraźnie rośnie konkurencja ze strony polskich producentów płytek. Pozytywnie prognozuje też na utrzymanie wzrostowej tendencji w latach następnych.

Od 1 stycznia 2004 r. w grupie Lasselsberger nastąpiły też pewne zmiany prawne. Trzy podstawowe wchodzące w skład grupy zakłady produkcyjne ChKZ a.s, Keramika HOB a.s i Rako a.s zjednoczyły się w jeden podmiot prawny tworząc firmę Lasselsberger Spółka Akcyjna. Dzięki temu klient obsługiwany jest przez jednego dostawcę wszystkich marek. Wchodzące w skład grupy marki będą nadal funkcjonowały pod swoimi dotychczasowymi nazwami. W Polsce przedstawicielstwo Lasselsbergera kontynuuje firma Kerpol Sp. z o.o.

Kolejną zmianą wprowadzaną przez Lasselsberger jest sprofilowanie oferty wchodzących w skład grupy marek. I tak BohemiaGres specjalizować się będzie głównie w płytkach podłogowych, industrialnych oraz dla klienta indywidualnego. Marki Keramika HOB i Rako nastawione będą na produkcję płytek dla klienta indywidualnego: pierwsza głównie ze średniego segmentu cenowego, druga z segmentu wyższego.

NOWOŚCI. Na tegorocznej Budmie firma Lasselsberger prezentowała swoją ofertę na ciekawie zaaranżowanej, piętrowej ekspozycji. Z nowości zaprezentowano płytki typu gres porcellanato z serii Onyx - płytki w dużych wymiarach, z bogatymi dekoracjami - wchodzącej w skład programu Taurus (BohemiaGres). Z programu Kentaur (BohemiaGres) zobaczyć można było kolekcję Cotto, prezentowaną w pięciu kolorach i z dwoma motywami dekoracyjnymi. Kolekcja Orbis (Rako) posiada specjalne dekoracje ze znakami zodiaku. Nowością z oferty Keramiki HOB była kolekcja reliefowych płytek India w charakterystycznym pomarańczowo-białym kolorze. Na stoisku pojawiły się także nowe dekoracje uzupełniające powstałe wcześniej kolekcje.

- Mam nadzieję, że nie tylko dzięki nowościom, ale całemu interesującemu asortymentowi płytek Lasselsbergera, sprzedaż w Polsce będzie rosła - mówi Marek Gebrt.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA