Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Odbywająca się w warszawskim Centrum Olimpijskim w dniach 3-5 listopada br. wystawa „Funkcja.Forma.Produkt – Duński Design” była dobrą okazją do poznania bliżej duńskiej architektury, wzornictwa i stylu życia. Wśród wystawców znalazły się firmy: D-line, Vola, Fritz Hansen, Fumac, Piet Hein, Faber, HTH, Ege Carpets, Kompan, Bang & Olufsen, Louis Poulsen, Zilco-Dambre oraz Danish Design & Lifestyle. Z branżą łazienkową  związane są dwie z nich: Vola – producent słynnych baterii projektu Arne Jacobsena oraz D-line, znana ze swoich minimalistycznych stalowych okuć budowlanych oraz akcesoriów łazienkowych.
Otwarcie wystawy poprzedziła konferencja. Przedstawiciele znanych na całym świecie firm projektowych (Steen Christensen – Jacob Jensen Design, Signe Kongebro – Henning Larsens Tegnestue, Lars Vejen – Schmidt, Hammer & Larsen, Kim Herforth Nielsen – 3XNielsen) przybliżyli zaproszonym gościom specyfikę duńskiego designu i architektury.
O tym, że w Danii design jest obecny we wszystkich dziedzinach życia, można było się przekonać patrząc na różnorodność firm uczestniczących w wystawie i prezentowane przez nie produkty – wszystko może i powinno być piękne, proste w formie, funkcjonalne i wyróżniające się wysoką jakością wykonania. Duńska tradycja projektowania jest ściśle związana z rzemiosłem i bodaj jak w żadnym innym kraju na świecie – z codziennym życiem. Najsłynniejsze projekty w historii duńskiego designu to przedmioty funkcjonujące często od dziesięcioleci na rynku, przedmioty, które znajdziemy bez problemu w każdym duńskim domu.
Przygotowana przez Ambasadę Danii impreza była także początkiem akcji promocyjnej duńskiego wzornictwa w Polsce. Mają jej służyć między innymi serwis internetowy www.funkcja-forma-produkt.pl oraz Klub Duńskiego Wzornictwa.    

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA