Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Chipsy, słodycze oraz napoje gazowane są stałym elementem diety większości dzieci. W efekcie doprowadzają nie tylko do nadwagi, ale także wielu chorób. W trosce o najmłodszych, firma Deante organizuje w szkołach podstawowych kampanię „Lekcje zdrowego odżywiania”, która pozwoli uczniom dowiedzieć się, jak i dlaczego warto prawidłowo się odżywiać.
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nawet 70% chorób może powstawać w skutek nieprawidłowej diety. Dobre nawyki żywieniowe wyniesione z dzieciństwa mają zatem szczególny wpływ na prawidłowy rozwój metaboliczny organizmu w wieku dojrzałym. Przyczyniają się nie tylko do wzmocnienia odporności organizmu, ale także do prawidłowego rozwoju umysłowego i fizycznego. Kluczem do zaszczepienia u dzieci powyższych zasad jest systematyczne edukowanie w tym zakresie już od najmłodszych lat.
- Jest duża szansa, że utrwalone wśród najmłodszych nawyki będą im towarzyszyć także w dorosłym życiu. Naukę najlepiej zacząć już w szkole podstawowej, dlatego Deante przygotowało cykl zajęć w ramach „Lekcji zdrowego odżywiania” na zakończenie której przewidziany jest konkurs plastyczny „Gotuj zdrowo z Deante”– mówi Anna Kowalska z firmy Deante, prywatnie mama 6-letnich bliźniąt – Dlaczego jest to ważne? Dzieci spożywające zdrowe i higieniczne posiłki osiągają lepsze wyniki w zadaniach związanych z koncentracją i pamięcią.
Akcja skierowana jest do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Obejmuje lekcje edukacyjne dla najmłodszych, podczas których maluchy nauczą się zasad zdrowego odżywiania. Zajęcia będą prowadzone w formie interaktywnej, co pozwoli zainteresować dzieci, a przy tym nauczyć i zachęcić je do stosowania zasad higieny związanej z odżywianiem. Najmłodsi otrzymają też „Elementarze zdrowego odżywiania”, z których będą mogli korzystać w domu, a nauczyciele - gotowe konspekty do prowadzenia lekcji. Wszystkie materiały zostały opracowane przez wykwalifikowanych pedagogów.
Tegoroczną akcję zakończy konkurs plastyczny „Gotuj zdrowo z Deante”. Projekt skierowany jest także do uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Temat konkursu obejmuje zasady zdrowego odżywiania i jego wpływ na zdrowie człowieka. Dzieci w formie plakatu będą mogły namalować zdrowe potrawy, zasady ich przyrządzania i rolę zdrowego żywienia w naszym życiu. Organizator przewiduje cenne nagrody, m.in. wyposażanie łazienek i kuchni, a wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Deante.
To nie pierwsza akcja ekologiczna przeprowadzona przed Deante. W ubiegłorocznym konkursie „Oszczędzaj wodę z Deante” dzieci w wieku przedszkolnym przedstawiały swoje pomysły związane z ograniczaniem zużycia wody.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA