Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Na początku grudnia ub.r. na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutowały akcje Polcoloritu, producenta płytek ceramicznych i dekoracji. Po początkowym udanym starcie kursy akcji spadły poniżej ceny emisyjnej. Zarząd spółki zapewnia, że w przedsiębiorstwie nie występują żadne przyczyny uzasadniające spadek.

Cena emisyjna akcji Polcoloritu została ustalona w wysokości 4,3 zł. Podczas debiutu giełdowego 9 grudnia ub.r. za jedną akcję Polcoloritu płacono

4,35 zł. Szybko jednak akcje zaczęły tracić na wartości i za jedną płacono 4,22 zł. Pod koniec grudnia ub.r. za akcje spółki płacono już 3,9 zł. Według Vittorio Marconiego, członka zarządu i dyrektora generalnego Polcoloritu, nie ma jednak powodu do obaw.

- Wiele spółek, które na giełdzie zadebiutowało w tym samym czasie co Polcolorit miało nieudany start. Uzasadnieniem dla spadku ceny nie jest panująca na rynku sytuacja. Spadek kursu można tłumaczyć złą atmosferą wobec debiutujących spółek.

Z emisji akcji udało się spółce pozyskać zakładaną w prospekcie emisyjnym kwotę. Dzięki temu przeprowadzenie planowanych inwestycji nie jest zagrożone. W najbliższej przyszłości spółka zamierza podwoić produkcję. Obecnie realizowany jest pierwszy etap inwestycji, którego celem jest podniesienie zdolności produkcyjnych Polcoloritu i uniezależnienie się od niemieckiego kooperanta dostarczającego granulat do produkcji płytek. Natomiast w dalszej perspektywie Polcolorit zamierza zwiększyć swój udział w rynku płytek ceramicznych stając się czwartym producentem w kraju. Obecnie spółka zajmuje siódmą pozycję.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA