Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Projektując oraz wyposażając pomieszczenia mieszkalne, biurowe, łazienki czy pralnie nie zawsze zastanawiamy się nad praktycznym wykorzystaniem instalowanych w nich elementów instalacji wentylacyjnych. Wybierając wentylator zwracamy w pierwszej kolejności uwagę na jego wygląd oraz cenę, odsuwając na drugi plan te elementy, które podczas dłuższej eksploatacji wpływają na jego funkcjonalność.

Nowoczesny, idealny wentylator powinien sam wiedzieć, kiedy ma się włączyć i wyłączyć, powinien charakteryzować się niezawodnością podczas długiej pracy, powinien być cichy i wydajny, a jego praca powinna być jak najmniej uciążliwa. Niezwykle ważnym elementem jest również bezpieczeństwo użytkowania. Najlepszym przykładem wentylatorów łazienkowych spełniających takie wymagania są wentylatory typu Decor. Wśród szerokiej gamy produkowanych modeli na szczególną uwagę zasługują Decor 100C-12V, Decor 100CHZ Visual oraz Decor 100CRZ Night. Są one przystosowane do montażu w ścianie lub na suficie i mogą być podłączone do indywidualnego lub centralnego systemu wentylacyjnego.

Pierwszy z wymienionych wyżej modeli stosowany jest najczęściej w bezpośrednim sąsiedztwie kabin prysznicowych, natrysków oraz w miejscach szczególnie narażonych na działanie wody. Wentylator ten pracuje przy bezpiecznym 12V zasilaniu. Dodatkowo posiada on bardzo wysoki stopień ochrony przed wodą IP57. Przystępna cena, niezawodność działania, atrakcyjny wygląd i przede wszystkim funkcjonalność sprawiają, że mimo braku dodatkowych funkcji model ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Drugi z prezentowanych wentylatorów łazienkowych - Decor 100CHZ Visual posiada wbudowane opóźnienie czasowe, które powoduje jego wyłączenie po ustawieniu zadanej wartości (od 1 do 30 min). Jednak jego największą zaletą jest unikalny system sterowania higrostatem, wbudowanym wewnątrz wentylatora. Istnieje tu możliwość zaprogramowania czterech wartości wilgotności względnej powietrza: 60, 70, 80 i 90%. Wyboru danej nastawy dokonuje się poprzez naciśnięcie przycisku na obudowie, a zapalające się diody sygnalizują nastawioną wartość.

Ostatni model wentylatora - Decor 100CRZ Night posiada niezwykle ciekawą funkcję, umożliwiającą przełączenie go w tryb pracy nocnej. Następuje to po przyciśnięciu przycisku z symbolem zegara znajdującego się na obudowie, tuż obok lampki kontrolnej. Funkcja ta działa przez okres 8 godzin i załącza się ponownie w sposób automatyczny po kolejnych 16 godzinach pracy dziennej. Gdy uruchomiony jest tryb pracy nocnej, wentylator nie włączy się jeśli przebywamy w pomieszczeniu przez czas krótszy niż 50 sekund (gdy jest podłączony np. do włącznika światła), a po jego opuszczeniu natychmiast się wyłączy. Standardowo we wszystkich modelach montowane są łożyska kulkowe, gwarantujące cichą i niezawodną pracę przez wiele lat.

Oprócz zaprezentowanych trzech wybranych wentylatorów typu Decor istnieje możliwość wyboru jeszcze innych modeli. W zależności od rodzaju mogą być wyposażone w regulowane opóźnienia czasowe, automatyczne żaluzje, regulowane czujniki wilgotności, lampki kontrolne oraz czujniki ruchu. Różnią się one między sobą także wydajnością oraz wielkością, ale wszystkie są jednakowo niezawodne w działaniu.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA