Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Electrolux, producent zmechanizowanych urządzeń m.in. gospodarstwa domowego po raz trzeci zaprasza studentów z całego świata do udziału w konkursie Design Laboratory. Tematem tegorocznych zmagań jest dom w 2020 roku. Organizatorzy oczekują na projekty urządzeń, które będą za 15 lat ułatwiać ludziom codzienne życie.
W tym roku po raz pierwszy w konkursie mogą uczestniczyć także studenci z Polski. Jak będziemy żyć w roku 2020? Na czym gotować, w czym prać, w jaki sposób utrzymywać czystość w domach? Electrolux zachęca do projektowania urządzeń umożliwiających pranie ubrań, zmywanie naczyń, sprzątanie, przechowywanie napojów i żywności oraz gotowanie.
Uczestnicy konkursu (pojedynczy studenci lub zespoły) mogą składać prace (projekt z opisem) w jednej lub dwóch kategoriach: „scenariusz” (przedstawiający organizację wnętrza i życia wokół urządzeń AGD w domu roku 2020) oraz „produkt” (umożliwiający realizację wymienionych powyżej zadań).
Termin przesyłania aplikacji mija 15 września 2005 roku. Prace należy składać do 22 września. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Sztokholmie 14 listopada 2005, podczas piątego międzynarodowego festiwalu wzornictwa Future Design Days. Poprzedzą je trwające od 10 do 14 listopada warsztaty, na które Electrolux zaprosi 12 finalistów. Podczas oceny prac jury będzie brało pod uwagę wzornictwo i pomysłowość projektu (forma i rozwiązania technologiczne) oraz jego użyteczność w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w codziennym życiu. Opierając się na tych kryteriach, jury wyłoni trzech zwycięzców, którym przyzna nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 5 tys., 3 tys. i 2 tys. euro. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają od firmy Electrolux zestawy urządzeń AGD. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: www.designboom.com 
(AN)
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA