Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Wedle informacji zawartych w skonsolidowanym raporcie finansowym, kwartalna sprzedaż Grupy Kapitałowej Polcolorit po raz pierwszy w roku 2005 i drugi raz w historii przekroczyła 25 mln zł. Na ukończeniu są też prace inwestycyjne w nowym zakładzie płytek ceramicznych i granulatu w Piechowicach. Najprawdopodobniej jeszcze w marcu rozpocznie się rozruch maszyn i do sprzedaży trafią pierwsze partie testowe płytek.
Jak wynika z opublikowanego 24 lutego tego roku raportu, zysk netto w IV kwartale ub.r. zamknął się kwotą 4,657 mln zł. Oznacza to wzrost o 81% w porównaniu z analogicznym okresem 2004 roku. W efekcie ubiegłoroczny zysk netto grupy Polcolorit przewyższył prognozę – osiągnięto 16,169 mln zł zamiast planowanych 15,4 mln zł.
Wyniki czwartego kwartału cieszą – komentuje Witold Pandel, dyrektor finansowy Polcolorit S.A. – Rzutem na taśmę przekroczyliśmy prognozę finansową na poziomie zysku netto. Ten rok powinien być jeszcze lepszy, gdyż po pierwsze ruszy sprzedaż płytek ceramicznych z Ceramiki Marconi, a ponadto spadną koszty dzięki wybudowaniu instalacji do produkcji granulatu.
Obok zwiększenia aktywności klientów na rynku krajowym, wyroby sygnowane marką Polcolorit dobrze sprzedawały się za granicą. Eksport zapewnił 28% sprzedaży produktów spółki.
Tradycyjnie najwięcej sprzedawaliśmy w krajach byłej WNP. W zeszłym roku dołączyły do nich kolejne, nowe rynki eksportowe: Bułgaria, Rumunia, Węgry – wyjaśnia Witold Pandel.
Jak zapowiedziano, w 2006 r. na znaczeniu zyskać mają kraje Europy Środkowej.
Na ukończeniu są prace inwestycyjne w nowym zakładzie płytek ceramicznych i granulatu w Piechowicach. Fabryka należy do spółki zależnej Polcolorit – Ceramiki Marconi Sp. z o.o. W celu sfinansowania budowy nowego zakładu 9 marca zarząd Polcolorit S.A. zawarł umowę kredytową z Bankiem Pekao SA, na mocy której bank udzielił spółce kredytu w wysokości 35 mln zł. Nowy zakład zajmować się będzie m.in. produkcją granulatu – podstawowego surowca do produkcji gresu. Do tej pory Polcolorit zaopatrywał się w granulat u dostawcy niemieckiego. Własna produkcja obniży koszty pozyskania granulatu. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz fabryki. Przy współudziale włoskich firm odbywa się montaż linii technologicznych do produkcji granulatu i płytek ceramicznych.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA