Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
W+W, innowacyjne połączenie umywalki i toalety, firmy Roca zostało laureatem XVII edycji konkursu Dobry Wzór 2010 w kategorii Strefa Domu. Konkurs jest organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
Jury konkursu oceniało zgłoszone produkty i usługi uwzględniające zarówno uwarunkowania rynku, jak i cele biznesowe firmy oraz charakter marki. Dodatkowym atutem były rozwiązania innowacyjne dające nową wartość dla użytkownika, usprawniające proces produkcji.
Wybierając produkt Roca, jury wskazało na praktyczne rozwiązanie i zastosowanie idei społecznej odpowiedzialności oraz oszczędzania zasobów naturalnych. Jedną z najważniejszych cech Washbasin+Watercloset jest zastosowanie nowej, sprzyjającej środowisku naturalnemu, technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody), pozwalającej na redukcję jej poboru nawet  do 25 proc. w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Nowatorska idea wykorzystania „szarej wody” to przejaw ekologicznej świadomości we wzornictwie.
W tegorocznej edycji Konkurs Dobry Wzór 2010 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim wzięło udział 126 produktów i 12 usług. Zgodnie z werdyktem jury do finału konkursu zakwalifikowały się 62 produkty i 9 usług.
Patronem honorowym konkursu Dobry Wzór 2010 jest Minister Gospodarki, a partnerem konkursu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zwycięskie produkty i usługi możnaoglądać na wystawie pokonkursowej adresowanej także do masowej publiczności do 14 listopada br. Laureaci zostali nagrodzeni certyfikatem Dobry Wzór 2010, a produkty i usługi będą dodatkowo prezentowane na innych wystawach w kraju i za granicą.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA