Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Od wielu lat firma McAlpine jest znana jako dostawca dozowników naściennych i blatowych. W dzisiejszych czasach klienci stają się coraz bardziej wymagający, a wraz z ich oczekiwaniami firma McAlpine stale polepsza i powiększa gamę urządzeń dozujących.

Pierwotnie w ofercie firmy McAlpine dostępny był dozownik z materiału ABS powlekany podwójną warstwą chromu dla zwiększenia wytrzymałości. Obecnie poza standardowymi dozownikami z tworzywa sztucznego (ABS), proponowane są wyroby wykonane z mosiądzu o szerokiej gamie kolorystycznej. Najczęściej spotykane kolory to chrom, stal szczotkowana i antyczny mosiądz. Uzupełnieniem oferty jest mniej popularna gama kolorystyczna z przykładowymi wykończeniami takimi jak: satynowe złoto, rubinowy brąz, antyczna miedź, satynowy mosiądz i wiele innych.

Dozowniki McAlpine charakteryzują się wyjątkowym wyglądem i funkcjonalnością. Mogą być montowane w kuchni oraz w łazience z racji coraz częstszego stosowania blatów umywalkowych. Dozowniki te mają eleganckie wzornictwo, są estetyczne i łatwe w obsłudze. Prostota instalacji dozowników McAlpine powoduje, że są one coraz częściej montowane w polskich domach. Zbiornik z płynem ukryty jest pod powierzchnią blatu. Warto nadmienić, że ponowne jego napełnienie nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności. Wystarczy tylko podnieść element dozujący i uzupełnić płyn wlewając go bezpośrednio do zbiorniczka dozownika. Do montażu dozowników potrzebny jest otwór o średnicy 29 mm; wymagana grubość blatu to od 0,5 do 50 mm.

Innymi czynnikami, które zachęcą do bliższego zapoznania się z ofertą dozowników McAlpine powinny być:

- solidne wykończenie mosiężne,

- powiększony kąt dozowania płynu optymalnie zaprojektowany do danego dozownika,

- teflonowe elementy końcówki dozującej zapobiegające zatkaniu otworu.

Prostota konstrukcji elementu dozującego wpływa na niezawodność urządzeń produkowanych przez firmę McAlpine, co warto sprawdzić we własnej kuchni lub łazience.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA