Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

3 listopada br. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca konsultacje społeczne Programu Operacyjnego Kapitał Ludzi (PO KL). Minister Grażyna Gęsicka poinformowała m.in. o dodatkowych środkach, które zostaną przeznaczone na realizację PO KL. W pierwotnym założeniu ogólna suma środków dla Programu wynosiła ponad 8 mld euro, ostatecznie została uzupełniona o dodatkowe środki wynikające z indeksacji cen. W tej chwili budżet Programu to ponad  9,7 mld euro wkładu z Europejskiego Funduszu Społecznego, co daje 14,4 proc. wszystkich środków jakie mamy w perspektywie finansowej 2007-2013 – poinformowała minister Grażyna Gęsicka.

 Pieniądze te są przeznaczone m.in. na wszelkiego rodzaju szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe pracowników czy potencjalnych pracowników wchodzących na rynek pracy.

Do końca listopada projekt PO KL trafi pod obrady Rady Ministrów i po jego przyjęciu rozpocznie się proces negocjacji z Komisją Europejską. Ostateczne zatwierdzenie wszystkich Programów Operacyjnych przez Komisję Europejską nastąpi do końca marca 2007 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA