Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Pod koniec 2003 r. firma Excellent wprowadziła na rynek nową serię baterii pod tą samą marką. Marka ta obejmuje dwa typy baterii - trzy linie baterii w stylu ascetycznym (Form, Tuber i Roller) i dwie linie baterii o pełnych, wyeksponowanych kształtach (Cascada i Havel).

Baterie Form, Tube i Roller zostały zaprojektowane w 2003 r. przez Antonio Lupiego jako Program Moderno. Swoim wzornictwem nawiązują one do trendu reprezentowanego przez tak znane już w branży łazienkowej serie jak Citterio czy też Starck firmy Hansgrohe lub baterie MEM firmy Dornbracht, gdzie myślą przewodnią jest odwołanie się do prostoty geometrii i zredukowanie bryły do minimum.

W swoistym wzornictwie baterii Excellent z linii Modernona pierwszy plan wysuwa się dążenie do uchwycenia istoty formy przy zdecydowanym odrzuceniu wszelkiego nadmiaru. Korpus baterii to jednolita bryła geometryczna zbudowana na planie kwadratu w przypadku serii Form lub koła w serii Tube i Roller.

Prostota formy nie wykluczyła jednak bogactwa rozwiązań. Sześć rodzajów wylewek i uchwytów oraz możliwość zamontowania baterii umywalkowej w wersji pionowej i poziomej (naściennej) pozwala na skomponowanie całości aranżacji łazienki zgodnie z indywidualnym stylem.

Nawiązanie do pierwotnych form geometrycznych widoczne jest we wszystkich typach wylewek. Niezależnie, czy linia wylewki wytyczona będzie przez linie proste zbiegające się pod kątem 90 stopni, prostą linię przechodzącą łagodnym łukiem w owal, czy też przez linie proste tworzące zarys trójkąta, zawsze harmonizuje ona stylistycznie z podstawową bryłą korpusu.

Drugi motyw trendu ascetycznego - redukcjonizm formy - przejawia się najwyraźniej w serii Roller, gdzie uchwyt zredukowany został do pierścienia nałożonego na korpus baterii. Chropowata powierzchnia pierścienia jest jedynym elementem wyróżniającym optycznie mieszacz od korpusu. Pełni przy tym funkcjonalną rolę ułatwiając sterowanie wypływem wody.

Baterie Cascada i Havel pod względem designu są przeciwieństwem baterii Form, Tube i Roller. Głównym ich atrybutem jest nie zredukowana do minimum geometryczna forma, lecz zmysłowe bogactwo kształtu znajdujące odniesienie w świecie przyrody. Swoim wzornictwem mogą budzić skojarzenia z dornbrachtowskim stylem Obiny projektu Sieger Studio. W przypadku serii Cascada dodatkowym walorem estetycznym jak i funkcjonalnym jest obfitość wody wypływającej kaskadowo ze szczelinowego otworu wylewki.

Baterie Excellent zarówno z linii Moderno zaprojektowane zgodnie z geometrycznym ideałem prostoty, jak i serii Cascada - Havel czerpiące inspirację ze świata organicznego nawiązują do najnowszych trendów we wzornictwie armatury projektu najbardziej renomowanych designerów. W ich stylistyce zaznaczony jest jednak wyraźnie indywidualny styl. Tak więc piękno i niepowtarzalność formy w połączeniu z funkcjonalnością w codziennym użyciu stanowi cenny atut baterii Excellent.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA