Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

To, co podoba mi się w tej łazience to konsekwencja, z jaką projektant dobrał poszczególne elementy wyposażenia wnętrza i jak rozplanował przestrzeń.

To, co może zaskoczyć jeszcze przed wejściem do łazienki to szklane drzwi, które do niej prowadzą. Użytkownik może się tu jednak czuć komfortowo i intymnie, gdyż szklana, satynowana tafla ma piaskowaną powierzchnię, więc tak naprawdę nic oprócz ewentualnego zarysu sylwetki nie można przez nią dostrzec.

Rzadko kiedy ma się wrażenie, że sedes widoczny zaraz po wejściu do łazienki, tam właśnie powinien się znaleźć. Z reguły projektanci starają się ukryć go gdzieś w głębi pomieszczenia, przysłonić czymś lub w ogóle \"schować\". W tym przypadku projektant nie dość, że zdecydował się umieścić sedes w bardzo bliskim sąsiedztwie drzwi wejściowych, to na dodatek wyeksponował go także kolorem.

Niezwykle interesująco rozplanowana została strefa umywalkowa. Swój nietypowy kształt zawdzięcza \"zagarnięciu\" przez łazienkę części powierzchni salonu, z którym sąsiaduje. Projektant miał kilka świetnych pomysłów, by podkreślić kształt przestrzeni, która w ten sposób powstała. Jednym z nich jest swego rodzaju rama, którą tworzy obniżenie sufitu i fragment ściany przy wannie. Innym to, że w powstałej w ten sposób niszy, płaszczyzny obniżonego sufitu i podumywalkowego blatu wyglądają jak dwie połówki tego samego jabłka - kształt jednej odzwierciedla kształt drugiej.

Na podobnej zasadzie dobrane zostały umywalka i wanna. Oba urządzenia mają delikatne, miękkie linie, których urodę podkreśla okładzina z ciemnego drewna, w której sprzęty te zostały osadzone.

Ale \"bohaterem\" tej strefy, a właściwie całego wnętrza jest jednak coś innego. Moim zdaniem są to dwie pionowe tafle szkła zdobionego w technice fusingu, których urodę w pełni wydobywa światło halogenowych reflektorów. Wzór na szkle wykonywany w tej technologii jest za każdym razem autorskim dziełem artysty plastyka.

W dobie masowej produkcji indywidualność jest cenie. Podobnie jak dobry pomysł. A obu tych cech prezentowanemu wnętrzu nie sposób odmówić.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA