Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
31 stycznia 2006 r. odbyła się światowa premiera dwóch nowości firmy Duravit. Były to seria „2nd floor” projektu studia Sieger Design oraz wanna „Sundeck” zaprojektowana przez austriackie studio Eoos. Zaproszonych gości – partnerów handlowych, architektów i dziennikarzy – Duravit gościł w swojej głównej siedzibie w Hornbergu. Niewątpliwą atrakcją premiery była możliwość spotkania z projektantami obu produktów.
„2nd floor” swoją koncepcją podkreśla tendencję do łączenia i przenikania się łazienki i sypialni; tworzenia z nich jednego wnętrza. Dlatego meble wchodzące w skład serii praktycznie nie przypominają już tych typowo łazienkowych. „2nd floor” podkreślać ma nowy wymiar całego drugiego piętra, na którym to zwykle w domach jednorodzinnych umieszczane są łazienki i pokoje sypialne. Seria zaprojektowana została tak, by mogła spełniać potrzeby wszystkich użytkowników – niezależnie od wieku czy stopnia sprawności fizycznej. W skład serii weszły: umywalki (w tym nablatowe, podblatowe), sedesy podwieszane i w formie kompaktów, bidety, wanny, szafki pod umywalki, słupki, szafki z lustrem oraz brodziki.
„Sundeck” natomiast to pomysł łączący w jedno kąpiel w wannie z możliwością relaksu i to bynajmniej nie tylko w wodzie. Wannę zaprojektowano tak, by można było ustawić ją niemal wszędzie – wewnątrz i na zewnątrz budynku, w łazience, sypialni itp. Wszędzie tam, gdzie możliwy jest dostęp do bieżącej wody. Oryginalność wanny polega na tym, że nad taflą wody rozłożyć można coś w rodzaju materaca, który oprócz funkcji leżanki pełni także rolę pokrywy trzymającej ciepło wody. Po złożeniu, materac zamienia się w wygodny zagłówek. Wannę wyposażono w rynnę przelewową, system hydromasażu i chromoterapii.
Oba produkty – seria „2nd floor” oraz „Sundeck” – na polskim rynku dostępne są od marca 2006 r. 
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA