Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Łazienka znajduje się w dziennej strefie domu, stąd jej reprezentacyjny szlif. Do wykorzystania w niej drewna właścicieli nie trzeba było w ogóle namawiać. Lubią eksperymenty i niestandardowe pomysły. Pojawiło się ono pod dwoma postaciami: jedna to parkiet z teku, druga to blat podumywalkowy i fronty szafek wykończone malowniczym fornirem zebrano.
Wyjątkowo odpornym na działanie wilgoci tekiem pokryto całą podłogę. Jedynie w bezpośrednim sąsiedztwie kabiny prysznicowej zabezpiecza ją wąski pasek płytek ceramicznych. Szklana kabina wstawiona w narożnik pomieszczenia, mimo pokaźnych rozmiarów, wydaje się lekka i niemal nieobecna. Na życzenie gospodarzy zrezygnowano z wanny, mimo że miejsca na nią nie brakowało. Opowiedzieli się oni za opcją – mniej sprzętów, więcej przestrzeni, dopracowane szczegóły.
Dwie umywalki w gościnnej łazience to rzadko stosowane rozwiązanie. Trudno mu jednak odmówić funkcjonalności, a – w tym przypadku – także dystyngowanego uroku. Zaprojektowane przez Philippe Starcka dla firmy Duravit umywalki wraz ze sztorcowymi bateriami ustawione zostały na długim blacie. Wykończony fornirem zebrano jest egzotyczną dekoracją na tle stonowanych barw płytek ściennych. To same malownicze zebrano zdobi fronty szuflad w pobliżu sedesu i bidetu, które przy bliższym poznaniu okazują się być wysoką szafką.
PROJEKT: ARCH. JOANNA WYSOCKA
ZDJĘCIA: MARCIN ŁUKASZEWICZ


DREWNO EGZOTYCZNE W ŁAZIENCE - mówi arch. wnętrz Joanna Wysocka
Choć ludzie jeszcze dość nieufnie podchodzą do obecności drewna w tym miejscu, drewno egzotyczne coraz częściej gości w polskich łazienkach. Na pewno jest to wynik swego rodzaju mody na ten materiał panującej od pewnego czasu. Moim zdaniem obawy są nieuzasadnione. Drewno, które ma być zastosowane w łazience jest zwykle dobrze zabezpieczone (olejowane, woskowane).
Na pewno drewno egzotyczne jest bardziej wytrzymałe od gatunków krajowych – rośnie w innych, często ekstremalnych warunkach klimatycznych. Drewno egzotyczne ma też moim zdaniem bardziej urozmaicony i efektowniejszy układ słoi. Występuje w bogatej gamie kolorystycznej. Poza tym na rynku jest też większy wybór tego typu okładzin.

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
umywalki – prod. Duravit
sedes i bidet – prod. Duravit
baterie – „Starck”, prod. Hansgrohe
kabina – „Facette”, prod. Koralle
płytki – prod. Ceramica Berenero
podłoga – drewno teakowe
blat pod umywalkami i szafki – okładzina zebrano (impregnowana)

powierzchnia łazienki: ok. 7 m2

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA