Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Wytwarzanie oszczędnych grzejników, konstruowanie efektywnych systemów grzewczych i stosowanie przetwarzalnych materiałów - to tylko niektóre proekologiczne działania firmy Jaga.

Od początku swej działalności Jaga dokłada starań, aby materiały, które używane są do produkcji grzejników mogły zostać powtórnie wykorzystane. Nowoczesne wymienniki ciepła o małej pojemności wodnej stosowane w grzejnikach ściennych i kanałowych wykonywane są z miedzi i aluminium. Surowcem wtórnym jest też stal, z której produkowane są obudowy grzejników takich jak \"Strada\", \"Tempo\" czy \"Mini\".
Proekologiczne działania firmy Jaga w zakresie produkcji grzejników wkrótce mają zostać potwierdzone ekologicznym certyfikatem C2C (Cradle to Cradle) zaświadczającym m.in. o całkowitej przetwarzalności materiałów stosowanych przez firmę.

NATURALNOŚĆ W MODZIE. Naturalność to pojęcie w prosty sposób kojarzące się z ekologią. Na rynku mamy coraz więcej naturalnej żywności i kosmetyków produkowanych z naturalnych składników. Naturalne - jak się okazuje - mogą być także grzejniki. Grzejnik \"Geo\" marki Jaga przygotowany został z granulatu naturalnego kamienia, natomiast obudowę grzejnika \"Knockonwood\" wykonano z naturalnego drewna posiadającego certyfikat FSC. Certyfikat jest potwierdzeniem, iż drewno pochodzi z lasu, który zarządzany jest zgodnie z dobrem przyrody. Z certyfikowanego drewna wykonywane są także kratki do grzejników kanałowych Jaga.

MNIEJ CZYLI WIĘCEJ. Istotnym krokiem firmy Jaga w kierunku oszczędności ciepła było skonstruowanie wymiennika o małej pojemności wodnej (\"Low H2O\"), dzięki któremu ogrzewanie zużywa mniej energii, daje więcej ciepła oraz zwiększa komfort cieplny. Specjalna konstrukcja wymiennika usprawniła pracę elementów grzejnych, które nagrzewają się błyskawicznie, ale też szybko stygną, jeśli w pomieszczeniu zaczyna być zbyt ciepło. Z badań przeprowadzonych przez firmę Jaga wynika, że oszczędności generowane przez grzejniki \"Low H2O\" w porównaniu do tradycyjnych grzejników płytowych wynoszą w skali roku min. 12%.
Okazuje się jednak, że ten wynik można nawet dwukrotnie poprawić zwiększając moc grzejników Jaga przy pomocy systemu Dynamic Boost Effect (DBE). Wentylatory sterowane mikroprocesorem w razie potrzeby nadmuchują ciepłe powietrze zwiększając wydajność grzejnika.
Oprócz tworzenia nowych grzejników Jaga nieustannie pracuje nad udoskonalaniem produktów obecnych w ofercie. Jeszcze w tym roku na rynek trafi grzejnik \"Iguana Plus\", którego znakiem szczególnym jest zwiększona o blisko 40% moc w stosunku do wersji obecnej na rynku. Nie bez znaczenia dla ekologii jest to, że tak wysoki wzrost wydajności cieplnej producentowi udało się uzyskać przy minimalnym (5%) zwiększeniu ilość materiału użytego do produkcji grzejnika. <

ANB Sp. z o.o. - przedstawicielstwo Jaga w Polsce < ul. Ostrobramska 91 < 04-118 Warszawa < tel. (022) 612 16 16 < e-mail: jaga@anb.com.pl < www.jaga.com.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA