Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Współczesne wzornictwo od wielu lat ma ogromny wpływ na kreowanie otaczającej człowieka rzeczywistości. Przedmioty użytkowe stają się dziś nierzadko dziełami sztuki wzorniczej, wyznaczając trendy oraz kierunki rozwoju nowoczesnego designu.

Ekskluzywny samochód, wakacje spędzane w egzotycznym miejscu, a przede wszystkim wnętrza o niebanalnej, wyszukanej stylistyce są niewątpliwie odbiciem pozycji materialnej, wyczucia smaku oraz ducha czasu zamkniętego w zaaranżowanej w bardzo indywidualny sposób przestrzeni.

Zaskakujące rozwiązanie nowoczesnego wzornictwa znalazło swój wizerunek w najnowszej marce Elegante firmy Instal-Projekt z Włocławka. Kolekcja Elegante \"Nuta Ciepła\" została przygotowana z myślą o wymagającym kliencie, będącym mecenasem współczesnej sztuki użytkowej, który w kreowaniu własnej rzeczywistości wyraża swą osobowość oraz stosunek do otaczającego świata. Słowo ciepło - kojarzone z ogniskiem domowym, rodziną - dziś swobodnie można przełożyć na nowoczesną sztukę wzorniczą ujętą w wysublimowaną formę urządzenia grzewczego pełniącego wielorakie funkcje.

Marka ekskluzywnych grzejników została przygotowana z myślą o wyposażeniu salonów, pokoi kąpielowych, holi oraz dużych łazienek. Projektantem najnowszej kolekcji firmy Instal-Projekt jest Marcin Jędrzak - projektant form przemysłowych, architekt wnętrz.

Ostatni rok był dla firmy Instal-Projekt okresem intensywnych prac nad kolekcją odznaczającą się nowoczesną stylistyką, przenikniętą melodyką i smakiem minimalistycznej formy. Bryły, detale oraz kolorystyka zostały zaprojektowane w taki sposób, aby całość była odzwierciedleniem harmonijnej doskonałości. Jednocześnie należy podkreślić, iż wyrazistość i indywidualny charakter każdego z projektów narzucają sposób budowania przestrzeni. Przedmioty znajome i bliskie otrzymały nie tylko nową formę, ale i przeznaczenie.

Część marki Elegante stanowią grzejniki centralnego ogrzewania - Inwencja, Poemat, Fantazja oraz Romans, przeznaczone do pracy w instalacji wodnej. Moc cieplna tych grzejników wynosi od 665 do 1750 W dla parametrów 75/65/20ĽC. Grzejniki dostępne są w wymiarach: 515-600 mm szerokości, 1780-1800 mm wysokości oraz 91-210 mm głębokości. Rozstaw zastosowanego w grzejnikach podłączenia dolnego wynosi 50 mm. Dopełnieniem marki Elegante jest suszarka elektryczna Bolero o mocy 1700 W, wyposażona dodatkowo w system zdalnego sterowania radiowego. Suszarka elektryczna jest przystosowana do zasilania z sieci elektrycznej 230, 50 Hz.

Prezentowane produkty wykonane są z wysokiej jakości stali oraz stali nierdzewnej. Warto przy tym zaznaczyć, iż poddaną obróbce stal wykorzystaną w grzejnikach, zestawiono z detalami wykonanymi ze szkła (lustra) oraz tworzywa naturalnego - kamienia lub drewna. Grzejniki Elegante wykonywane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości EN ISO 9001:2000. Produkty malowane są nowoczesną, w pełni ekologiczną technologią malowania proszkowego.

Markę Elegante tworzy kolekcja czterech grzejników oraz suszarka elektryczna. Ich design został przygotowany w taki sposób, aby stanowiły spójną, wysublimowaną całość, wprowadzającą do wnętrz niepowtarzalny oraz indywidualny charakter. Stąd nazwa \"Nuta Ciepła\" określająca kolekcję.

Inwencja to grzejnik wykonany ze stali, w którym wnętrze (tj. listwy połączone kształtownikami) zostało w całości przykryte ekranem z pełnej blachy. Zestawienie ciemnej, gładkiej płaszczyzny ekranu z chromowanymi relingami, które można dowolnie komponować, daje poczucie zamkniętej geometrycznie całości. Subtelność i prostota formy sprawia wrażenie pochłaniania dźwięków wypełniających przestrzeń, by już za chwilę rozproszyć je w tysięczne sekwencje rozbite o gładką taflę ekranu.

Poemat to przyjemność obcowania z gładkimi powierzchniami stali, prostopadłymi liniami, które dają poczucie bezpieczeństwa. Poemat rozbrzmiewa swą prostotą. Dźwięki ciszy zostają wciągnięte do udziału w przestrzenno-kolorystycznej grze na gładkiej powierzchni pokrytej chromem galwanicznym. Dodatkowe wyposażenie tego grzejnika stanowią ekran z kamienia, lustra lub stali nierdzewnej.

Fantazja to grzejnik zbudowany z listew i kształtowników stalowych, w całości przykryty ekranem z blachy perforowanej. Sprawia to wrażenie, iż dźwięk i światło wzajemnie przenikają zarówno całą przestrzeń pomieszczenia, jak i harmonijnie skomponowaną bryłę, mieszając nutę ciepła z barwą chromowych relingów i ciemnej, nastrojowej kolorystyki stali.

Romans został zaprojektowany z myślą o wnętrzach, w których poczucie czasu ma niknąć w rytmicznych tonach wystukiwanych barwą i ciepłem powtórzeń kształtowników ze stali lub stali nierdzewnej, oplatających ozdobny ekran wykonany z drewna albo stali nierdzewnej.

Bolero to suszarka elektryczna zamykająca kolekcję marki Elegante. Jest konstrukcją o kształcie kolumny z wbudowanym ekranem, który otulony metalicznym dźwiękiem pionowych rur o średnicy 28 mm, tworzy spójną całość tonów rozproszonych delikatnym blaskiem światła wmontowanego w wewnętrznej części urządzenia.

Marka Elegante to odpowiedź firmy Instal-Projekt, która od lat wytycza kierunek rozwoju na rynku grzejników dekoracyjnych w Polsce, w poszukiwaniu doskonałości formy, unikalności wrażeń estetycznych oraz wysokiej jakości.

Zgodnie z najnowszymi trendami produkty winne być uczestnikiem kreowanego stylu życia, nadając przestrzeniom niepowtarzalny nastrój oraz indywidualne brzmienie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA