Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Jak co roku, we wrześniu 2011 ruszyła akcja szkoleń dla pracowników serwisu firmy FERRO. W trzydniowych zajęciach wzięło udział 55 osób z województw: pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Wśród wykładowców znaleźli się pracownicy działu technicznego, działu marketingu oraz serwisu firmy FERRO S.A., a otwarcia tradycyjnie dokonał dyrektor marketingu, Zbigniew Gonsior.
Program szkolenia, które miało miejsce w siedzibie FERRO w Skawinie oraz w hotelu Beskidzki Raj w Zawoi-Przysłop, był bardzo intensywny i obejmował między innymi najnowsze informacje na temat Grupy FERRO, prezentację baterii oszczędzających wodę wykonanych w technologii VerdeLine, baterii pokrytych powłoką PVD oraz specjalistycznych baterii „Padwa Medico Antiseptic”. Uczestnicy po raz pierwszy mogli także zapoznać się z ofertą nowości produktowych wprowadzanych właśnie do obrotu. Nowe marki FERRO takie jak baterie „Metalia 56”, „Metalia 57”, „Titania Iris”, akcesoria łazienkowe „Novatorre”, Program Prysznic czy Program Help już niedługo będą dostępne dla polskich konsumentów dzięki włączeniu w struktury Grupy FERRO czeskiej spółki Novaservis.
W części praktycznej zaznajomiono się z szeregiem ważnych zagadnień związanych z techniką instalacyjną i grzewczą. Omówione zostały: klasyczne przyłącza zimnej wody użytkowej z symulacją przypadku z przepływem zwrotnym, zasada działania zaworu zwrotnego różnicowego na przykładzie fragmentu instalacji z zasymulowaną grawitacją, zagadnienia związane z instalacjami pracującymi w układzie otwartym i zamkniętym na przykładzie możliwości zastosowania zestawu z wymiennikiem płytowym. Uczestnicy mieli także możliwość zapoznania się z funkcją i sposobem działania rozdzielacza RO w instalacji ogrzewania grzejnikowego oraz rolą rozdzielacza RZP i grupy mieszającej GM40 pracujących w systemie ogrzewania podłogowego. Zaprezentowano również przykłady zastosowań zaworów termostatycznych Ferro z nastawą wstępną oraz zalety instalacji ciepłej wody użytkowej wyposażonej w mieszacz termostatyczny.
Instalatorzy zwiedzili także laboratorium badawcze, centrum logistyczne, montownię i serwis.
W części rekreacyjnej uczestnicy szkolenia wzięli udział w zawodach w kręglach o Puchar Szefa Serwisu Ferro.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA