Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Roca zaprezentuje 10 najlepszych projektów z ostatniej edycji międzynarodowego konkursu „Jump the Gap” podczas prestiżowego wydarzenia - „100% Design Fair London 2009”, które będzie zorganizowane w dniach 24-27 września. To właśnie w Londynie John Pawson, przewodniczący jury, zdradzi nazwisko zwycięzcy i przyzna mu główną nagrodę.
Wyjątkowe stoisko wystawiennicze Roca zaprojektuje Héctor Serrano, twórca Waterdrop, instalacji artystycznej oddającej hołd wodzie, którą można było podziwiać chociażby podczas tegorocznej edycji targów ISH.
„Jump the Gap” szybko stał się jednym z wiodących międzynarodowych wydarzeń w kalendarzu konkursów sztuki użytkowej, głównie za sprawą szerokiego zasięgu oraz wysokiej jakości zgłaszanych prac. W ostatniej edycji udział wzięli designerzy z 54 krajów, z czego 36 zgłoszeń nadesłanych zostało z Polski. Hasło przewodnie konkursu brzmi: „Zaprojektuj dziś coś, czego będziesz używać jutro” i w zgodzie z nim wszystkie nadsyłane propozycje, choć stworzone dziś, swoje zastosowania mają szansę znaleźć w przyszłości. Projekty nowoczesnych aranżacji, produktów i ich funkcji stanowią futurologiczną wizję świata widzianego oczami artystów. Niektóre z nich zostaną wdrożone do produkcji, inne zaś pozostaną jedynie ciekawą koncepcją czy marzeniem.
„Jump the gap”, przedsięwzięcie firmy Roca kierowane do architektów i projektantów wnętrz, jest realizowane globalnie. Jednym z celów organizowanego co dwa lata konkursu jest wspieranie innowacyjnych projektów produktów i rozwiązań łazienkowych.
100% Design London to wydarzenie gromadzące wybitnych przedstawicieli świata sztuki użytkowej i wzornictwa. Targi stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania nowatorskich rozwiązań i projektów stylistycznych, a także do oceny reakcji najważniejszych osób z branży na propozycje.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA