Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Pod koniec kwietnia dziennik „Rzeczpospolita” opublikował jubileuszową, 10 edycję swej listy 500 największych polskich przedsiębiorstw. Niemal wszystkie sklasyfikowane firmy z szeroko ujętej branży łazienkowej poprawiły na niej swoje pozycje z zeszłego roku.
W branży łazienkowej największym przyrostem sprzedaży może poszczycić się Grupa Kapitałowa Cersanit, której przychody wyniosły w ubiegłym roku ponad 1,45 mld złotych. Oznaczało to przyrost aż o 91,3% w porównaniu z rokiem 2006 i dało jej 190 miejsce w zestawieniu (awans o 91 pozycji). Postępy firmy zostały dostrzeżone przez kapitułę nagrody „Orły Rzeczpospolitej” – Cersanit znalazł się w ścisłym gronie firm nominowanych do tej nagrody. Należące do Grupy Cersanit Opoczno SA uplasowało się z kolei na 381 pozycji; w zeszłym roku firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 622 mln złotych, co oznacza roczną dynamikę na poziomie aż 64,4%.
Tradycyjnie wysokie pozycje zajęły czołowe firmy produkujące chemię budowlaną – Henkel Polska (na 185 pozycji) oraz Grupa Atlas (pozycja nr 252). Wśród firm handlowych ukierunkowanych przynajmniej w części na branżę instalacyjną i łazienkową stosunkowo wysokie miejsce na liście (pozycja 242) zajęła Grupa Polskie Składy Budowlane SA ze sprzedażą na poziomie 1,08 mld złotych. Uwagę zwrócił „debiut” Grupy Tadmar – dwudziestoprocentowy przyrost sprzedaży (do 541,4 mln złotych) zapewnił jej 420 miejsce na liście.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA