Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Marka SanSwiss (wcześniej Ronal) już od lat jest synonimem wyrafinowanych wzorniczo kabin prysznicowych solidnie wyprodukowanych z materiałów wysokiej jakości. Ostatnie targi ISH były dla firmy okazją do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców najnowszych propozycji, z których większość jest już dostępna na polskim rynku, zaś kolejne trafią nań w najbliższej przyszłości.

Na targowym stoisku firmy SanSwiss dominowały subtelnie zmodernizowane modele kabin dobrze znane na europejskim i polskim rynku. Fakt ten można uznać jako wyznacznik swoistej wzorniczej ponadczasowości oferty spod znaku SanSwiss i ich starannego dopracowania pod względem konstrukcyjnym, materiałowym i funkcjonalnym – jakkolwiek poziom oferty SanSwiss jest na tyle wysoki, że ew. poprawki i ulepszenia to duże wyzwanie dla producenta, firma stara się to czynić dla maksymalnej satysfakcji klientów.

PUR. Atrakcyjnemu restylingowi została poddana m.in. ekskluzywna seria „PUR”. Ta kolekcja bezprofilowych kabin odznaczająca się subtelną elegancją, podkreślaną gustownymi elementami metalowymi, stanowi propozycję dla najbardziej wymagających klientów.
Udoskonaleniu i przeprojektowaniu poddano zawiasy i uchwyty mocujące kabin  „PUR”, które nie tylko stanowią o ich trwałości i bezpieczeństwie, ale także decydują o klasie tych kabin, będąc ich swoistą „biżuterią”. Zawiasy wzbogacono m.in. o specjalne szare uszczelki i gustownie dobrane maskownice, co jeszcze bardziej podniosło ich estetykę. Od strony wewnętrznej elementy mocujące zawiasów są idealnie zlicowane z powierzchnią szyb, co nie tylko decyduje o ich wysokiej estetyce, ale także bardzo ułatwia czyszczenie kabiny. W nowych kabinach serii „PUR” standardowo oferowana jest także listwa progowa poprawiająca szczelność, przy czym jej stosowanie nie jest bezwzględnie wymagane w sytuacji, gdy posadzka łazienki jest wykonana prawidłowo i zachowane są jej wszystkie wymagane spadki. Zmodernizowane kabiny serii „PUR” są już dostępne na polskim rynku.

SWING-Line. Kolejna zmodernizowana seria kabin marki SanSwiss to „SWING-Line”. Gruntownemu przeprojektowaniu poddano uchwyty tych kabin, których nowa forma jeszcze lepiej trafia w gusta europejskiej klienteli. W miejsce okrągłych uchwytów zastosowano nowe, o subtelnej, kubistycznej formie, które czytelnie nawiązują do kształtu profili kabin i są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie klientów wyraźnymi, prostokątnymi formami w łazience.
Na targach ISH zaprezentowano też m.in. całkowicie nową kabinę „SWING-Line MOBILE”, która w  istocie stanowi głęboko przemyślane połączenie obu dobrze znanych kolekcji kabin marki SanSwiss, czyli  „SWING-Line” i  „MOBILE”, będących synonimem maksymalnego komfortu i funkcjonalności pod prysznicem. Z serii „MOBILE” nowa kolekcja przejęła dzielone na dwie części drzwi wejściowe, które można otwierać i zamykać niezależnie od siebie. Zdecydowanie ułatwia to kąpiel pod prysznicem osobom niepełnosprawnym, ew. także łatwe mycie małych dzieci przez rodzica stojącego poza kabiną (wysokość dolnej części drzwi – ok. 91 cm). Jednym ze znaków rozpoznawczych nowej kolekcji, która  jest przewidziana do wprowadzenia na rynek w połowie tego roku, są innowacyjne uchwyty. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość łatwego sprzęgnięcia obu ruchomych części drzwi niejako w jedną całość, którą można otwierać i zamykać jednym ruchem ręki, zupełnie jak „zwykłe” jednoczęściowe drzwi. Kabiny „SWING-Line MOBILE” są do tego zauważalnie tańsze od modeli z kolekcji „MOBILE”, co  z pewnością docenią  osoby niepełnosprawne.

NIEKONWENCJONALnE ROZWIĄZANIA. Poszczególne modele kabin marki SanSwiss dostępne są aż w 11 rozmaitych typach wypełnienia. Wybrane modele kabin SanSwiss (kolekcje „MOBILE”, JAZZ-Line” i „FUN” seryjnie) dostępne są z bocznymi taflami szklanymi wykonanymi w technologii lustra weneckiego. Rozwiązanie to jest propozycją dla wymagających klientów pragnących pewnej wysublimowanej oryginalności w swojej łazience. Z jednej strony kabiny takie stają się po prostu dodatkowymi, atrakcyjnie dużymi lustrami. Z drugiej zaś dają kąpiącym się użytkownikom dodatkowe poczucie prywatności i intymności, co ma duże znaczenie dla wielu osób.
Szkło wszystkich kabin natryskowych marki SanSwiss jest pokryte specjalną powłoką AquaPerle, która ułatwia spływanie wody po szkle i znacząco ogranicza osadzanie się na nim zanieczyszczeń. Trwałość powłoki AquaPerle przy jej pielęgnacji zgodnie z zaleceniami producenta wynosi 8 lat. W zależności od jakości wody koszty czyszczenia kabin marki SanSwiss są dzięki temu nawet 6 razy niższe od innych kabin pozbawionych jakiejkolwiek powłoki hydrofobowej.
Oferta SanSwiss to nie tylko subtelne kabiny bezprofilowe. Amatorzy modeli z widocznymi profilami mogą wybierać spośród wielu modeli i licznych dostępnych kolorów profili. Znakiem rozpoznawczym marki SanSwiss stały się bardzo efektowne kolory z serii „BLACK-Line”, dostępne w wersji czarny mat i czarny połysk. Pozwalają one na tworzenie efektownych i wyszukanych aranżacji łazienkowych utrzymanych w niepowtarzalnym stylu.
Istotną innowacją wprowadzoną do oferty SanSwiss w tym roku są całkowicie nowe magnetyczne listwy uszczelniające. Odznaczają się one wysoką elastycznością decydująca o trwałości i niezawodności. Dzięki neutralnej barwie listwy idealnie wpasowują się w design wszystkich kabin SanSwiss, w których są zastosowane.

BRODZIKI. SanSwiss to oprócz wysokiej klasy kabin także nowoczesne, trwałe i efektowne brodziki. We Frank-furcie zaprezentowano pełną paletę najnowszych ekskluzywnych brodzików firmy, czyli kolekcji „ILA”. Brodziki te stanowią unikalną kombinację niepowtarzalnego designu, zaawansowanych rozwiązań technicznych oraz funkcjonalności. Płaska, samonośna, a przy tym bardzo solidna konstrukcja sprawia, że brodziki „ILA” można montować w powierzchni podłogi oraz na nóżkach – w takim przypadku producent zaleca stosowanie estetycznych aluminiowych obudów. Brodziki „ILA” oferowane są w 3 kształtach (prostokąt, kwadrat, półokrągły) i aż 11 wersjach wymiarowych. Szczególne wrażenie robią prostokątne brodziki „ILA WIA” z największym rozmiarem 160x90 cm.
Unikalnym elementem, decydującym o niepowtarzalności brodzików „ILA” są ich gustowne liniowe odpływy, maskowane aluminiowymi pokrywami dostępnymi w 3 kolorach (połysk, biały i czarny mat). Pokrywy te skrywają przed wzrokiem użytkowników rewolucyjne, autorskie rozwiązanie firmy SanSwiss, czyli dwukomorowe syfony SIWI. Ich unikalna konstrukcja sprawia, że potrafią one odebrać do 44 litrów wody na minutę przy zachowaniu wymaganych parametrów akustycznych. Oznacza to, że mogą współpracować praktycznie z każdą deszczownicą dostępną na rynku. Innowacyjna konstrukcja korpusu syfonu dodatkowo skutkuje turbulentnym przepływem wody, dzięki czemu syfon oczyszcza się samoczynnie. <

SanSwiss Polska Sp. z o.o., ul. Wrocławska 95, 58-306 Wałbrzych, tel. 74 840 76 81, fax. 74 840 76 90, e-mail: info@sanswiss.pl, www.sanswiss.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA