Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W grudniu ub.r. dziennik Puls Biznesu rozstrzygnął ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm \"Gazele Biznesu\". Zestawienie jest wynikiem współpracy Pulsu Biznesu oraz wywiadowni gospodarczej Coface Intercredit Poland.

W ten sposób już po raz czwarty zostały wyłonione firmy, które niezależnie od koniunktury gospodarczej z roku na rok odnotowują poprawę wyników finansowych. Najwyższe pozycje na liście 1400 firm \"Gazel Biznesu\" zajmują Grast&MTB (miejsce 40) oraz Cersanit (83). W zestawieniu znalazły się też m.in. Intra Polska (232), Elita (330), Kreisel-Technika Budowlana (360), Polcolorit (451), Roca Polska (587) i in.

Celem rankingu jest promowanie firm, których działalność - oprócz dodatnich wyników finansowych - charakteryzuje się uczciwością i przejrzystością. Dlatego w rankingu zostały uwzględnione jedynie podmioty, które nie zalegają z płatnościami wobec kontrahentów, fiskusa oraz ZUS-u i które ujawniły swoje kompletne wyniki finansowe za lata 2000-2002.

Do rankingu Gazele Biznesu 2003 zakwalifikowały się firmy, które rozpoczęły działalność przed 2000 rokiem i prowadziły ją nieprzerwanie do chwili obecnej, a w roku 2000 wykazały sprzedaż na poziomie nie niższym niż 3 mln zł i nie wyższym niż 300 mln zł. Podstawowym warunkiem kwalifikacyjnym było, aby w okresie 2000-2002 co roku firma wykazywała dodatni wynik finansowy i z roku na rok osiągała wzrost sprzedaży. Ponadto była zobowiązana publikować swoje sprawozdania finansowe w Monitorze Polskim B, składać je do akt rejestrowych firmy, albo udostępniać redakcji Pulsu Biznesu lub też wywiadowni Coface Intercredit Poland. Od tej ostatniej kwalifikowana firma musiała też uzyskać pozytywną ocenę wiarygodności.

Firmy obecne na liście Gazel Biznesu - jak co roku - spotkają się na 10 galach regionalnych wieńczących całe przedsięwzięcie. Pierwsze ze spotkań miało miejsce 10 grudnia ub. r. w Krakowie, ostatnie odbędzie się o 28 kwietnia br. w Warszawie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA