Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma Geberit Sp. z o.o. rozstrzygnęła ogłoszony w lutym br. konkurs na projekt przycisku spłukującego do spłuczki podtynkowej \"Geberit Duofix\". Celem przedsięwzięcia było wybranie i wprowadzenie do produkcji nowego przycisku spłukującego oraz nawiązanie współpracy z młodymi, kreatywnymi polskimi projektantami.

Jury, któremu przewodniczył prezes firmy Geberit Andrzej Dobrut, przyznało 3 nagrody. Pierwszą otrzymała Dominika Wróbel, studentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, druga przypadła Joannie Mach, studentce Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, III miejsce zajął Przemysław Fojcik, student Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Małgorzata Partyka, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie otrzymała wyróżnienie.

Oprócz nagród rzeczowych (sprzęt komputerowy) laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrodę w postaci wycieczek do Szwajcarii.

Decyzja dotycząca przyznania nagrody głównej, czyli podpisania z firmą kontraktu na sprzedaż praw autorskich do projektu przycisku i wdrożenia przycisku do produkcji, zostanie podjęta po zapoznaniu się z pracami przez Dział Produktów Geberit w Jonie, w Szwajcarii.

Do tego czasu firma Geberit wstrzyma się z pokazaniem nagrodzonych w konkursie projektów.

Inicjatywa Geberita spotkała się z dużym zainteresowaniem - na konkurs nadesłano 201 projektów, które spełniały wymagania techniczne. W pierwszym etapie jury wyselekcjonowało 25 prac, które zostały zakwalifikowane do finału. Podczas oceny prac pod uwagę brane były takie czynniki jak: nowatorstwo pomysłów, funkcjonalność rozwiązania oraz walory estetyczne projektów. Prace, które otrzymały przynajmniej jeden głos zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi

22 czerwca 2005 roku podczas otwarcia wystawy.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA