Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
W tym roku mija 80 lat od czasu uruchomienia produkcji \"kurków samozamykających\" w fabryce braci Patient. Francuska firma Presto od 1927 roku produkuje armaturę czasową przeznaczoną do stosowania w łaźniach i toaletach ogólnodostępnych: na pływalni, basenie, szkole, koszarach i innych. Spotkać ją także można na wielu stadionach olimpijskich i piłkarskich na całym świecie.

OD POCZĄTKU obecności na naszym rynku, czyli od prezentacji na poznańskich targach w 1990 roku, wyłącznym dystrybutorem marki Presto jest Biuro Techniczne Ekotech sp.j. Dziś, po ponad 15 latach stosowanie armatury Presto stało się w Polsce powszechne - na basenach, pływalniach, kąpieliskach, szkołach i innych sanitariatach ogólnodostępnych.
Zaczynamy przygotowania do EURO 2012 - powstanie wiele stadionów i obiektów socjalnych dla gości. W każdym z nich znajdą się pomieszczenia sanitarne z natryskami umywalniami i toaletami, które winny sprostać potrzebom tysięcy przewijających się osób. W związku z tym postaramy się ułatwić Państwu dokonanie właściwego wyboru.
Określenie potrzeb w zakresie armatur sanitarnych do łaźni, pływalni, basenu czy hali sportowej jest obecnie bardzo proste i sprowadza się do wyboru sposobu rozprowadzenia wody i rodzaju montażu.
Kierujemy się dwiema zasadami: maksymalna oszczędność - chcemy aby użytkownik miał do dyspozycji jedynie przycisk z ciepłą wodą wcześniej przygotowaną na mieszaczu centralnym dobranym odpowiednio do ilości stanowisk oraz pełen komfort - stosujemy indywidualne baterie mieszające czasowe z możliwością dowolnej regulacji temperatury wody. W obu wypadkach uzyskujemy oszczędność wody z racji samoczynnego zamknięcia wypływu po każdorazowym naciśnięciu do ponad 60%. Dodatkowo fabryczne ograniczniki wypływu gwarantują wydatek na poziomie do 10 l/min w natryskach i 6 l/min w umywalkach, niezależnie od ciśnienia.
Do ostatecznego wyboru rodzaju armatur Presto potrzebujemy jeszcze określenia rodzaju montażu. Do wyboru mają Państwo: zestawy naścienne - łatwe w montażu i do serwisowania, bardziej narażone na akty wandalizmu oraz armatury podtynkowe - o znacznej odporności na próby dewastacji.
Prezentujemy obok schematy blokowe ułatwiające wybór armatur Presto w zależności od przyjętego wcześniej założenia (woda zmieszana lub baterie mieszające) odpowiednio dla umywalek i natrysków. Zapewniamy doradztwo techniczne w zakresie wyposażania sanitariatów obiektów sportowych w armaturę przyciskową. <

Biuro Techniczne EKOTECH sp. j., ul. Fabianowska 126, 62-064 Plewiska k. Poznania, tel./fax (061) 651 69 60, 651 77 04, biuro@prestoekotech.pl, www.bateriepresto.pl
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA