Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Grudnik jest polską firmą zajmującą się dystrybucją materiałów z branży wyposażenia łazienek, systemów instalacyjnych, techniki grzewczej, techniki sanitarnej, płytek ceramicznych, klimatyzacji, systemów dociepleń, systemów izolacyjnych.

REKLAMA

Grupa Grudnik jest polską firmą zajmującą się dystrybucją materiałów z branży wyposażenia łazienek, systemów instalacyjnych, techniki grzewczej, techniki sanitarnej, płytek ceramicznych, klimatyzacji, systemów dociepleń, systemów izolacyjnych.

Historia firmy Grudnik bierze swój początek w 1989 roku w Krakowie. Początkowo działalność firmy obejmowała usługi w zakresie instalacji sanitarnych. Już na początku lat 90. zrodziła się idea rozwoju firmy handlowej o ogólnopolskim zasięgu działania, której długoterminowym celem byłoby zdobycie wiodącej pozycji na rynku. Wyznaczony cel firma realizowała poprzez budowę grupy handlowej opartej na oddziałach w największych miastach Polski.

Pierwszy oddział powstał już w 1991 roku w Łodzi. Następnie przyszła kolej na Katowice (1994 r.) i Warszawę (1996 r.). W 1999 roku firma Grudnik uruchomiła swoje kolejne dwa oddziały w Rzeszowie i Wrocławiu, a rok później w Lublinie i Poznaniu.

W maju 2001 r. rozpoczęła się ekspansja firmy na teren Polski północnej - powstał oddział w Koszalinie, a w marcu 2002 r. w Gdańsku.

W CAŁEJ POLSCE. Firma Grudnik posiada sieć własnych salonów sprzedaży przy siedzibach oddziałów w całej Polsce. Do dyspozycji klientów przygotowane zostały tam ekspozycje towarów.

Obsługa hurtowa oparta jest o grupę profesjonalnie wyszkolonych terenowych przedstawicieli handlowych wspieranych przez telemarketerów i doradców technicznych. Przedstawiciele handlowi zapewniają partnerom firmy stały z nią kontakt, ale przede wszystkim doradztwo w zakresie polityki asortymentowej. Klientami działu hurtowego są firmy handlowe - sklepy, salony łazienek, składy budowlane, studia meblowe.

Dział obsługi inwestycji odpowiedzialny jest za obsługę firm wykonawczych. Podobnie jak w dziale hurtowym obsługa tego kanału dystrybucji realizowana jest przez terenowych przedstawicieli handlowych odpowiedzialnych za pozyskiwanie nowych klientów i kontakty z dotychczasowymi. Klientami działu są m.in. firmy Budimex, Skaanska, Mitex, Warbud, Hochtief Polska oraz mniejsze firmy instalacyjno-budowlane.

W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE. Firma Grudnik współpracuje z 150 dostawcami. Jej partnerami są wiodący w skali światowej i Polski producenci branży instalacji sanitarnych, wyposażenia łazienek, techniki grzewczej, tacy jak: Wavin, Sanitec Koło, Roca, Bosch, Rettig Heating, Sanplast, Vaillant, Geberit, Franke, Danfoss, Nibco i inni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Grudnik tworzy elastyczne rozwiązania dystrybucji towarów będących w jej ofercie.

FILOZOFIA DZIAŁANIA. Elastyczność w rozwiązywaniu potrzeb klientów, partnerskie relacje z kontrahentami oraz profesjonalizm w działaniu, to źródła sukcesu firmy Grudnik. Są to wartości, którym firma chce być wierna także w przyszłości.

Zmieniający się rynek stawia nowe wyzwania, którym firma Grudnik jest gotowa sprostać. Tradycyjny system obsługi klienta ewoluuje pod względem jakości i szybkości, jak również oferty produktowej i sposobów dystrybucji. W związku tym firma Grudnik na bieżąco monitoruje zmiany i trendy oraz reaguje na zmieniające się otoczenie. Konsolidacja rynku stawia przed firmą nowe wyzwania, jest bodźcem do bardziej kreatywnego i nowatorskiego działania.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA