Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Grupa Armatura od kilku lat poszukiwała możliwości rozszerzenia oferty o ceramikę sanitarną, która uzupełniłaby jej dotychczasową ofertę. Poszukiwania potencjalnych celów akwizycji w tym zakresie obejmowały podmioty krajowe i zagraniczne. W efekcie Grupa Armatura zdecydowała o nabyciu za 4 mln zł od firmy Elbar Sp. z o.o. z Katowic, zorganizowanego przedsiębiorstwa działającego pod nazwą Zakład Ceramiki Sanitarnej Radimp w Radomiu, poprzez utworzoną w tym celu spółkę celową Armadimp SA (100% udziału Armatura Kraków SA).
Radimp to historycznie najstarszy funkcjonujący producent ceramiki sanitarnej w Polsce, działający jako protoplasta założonej w 1900 r. przez Abrama Rottenberga Fabryki Wyrobów Fajansowych w Radomiu. 112 lat tradycji produkcji wyrobów ceramicznych przyniosło utrzymaną do dzisiaj wysoką jakość produktów oraz dobry stan organizacji wewnętrznej. Brak możliwości dotarcia do szerszej sieci dystrybucji i związane z tym ograniczone możliwości działania, skłoniły jednak dotychczasowych właścicieli do dokonania sprzedaży tego przedsiębiorstwa.
Posiadanie dobrze zorganizowanego zaplecza produkcyjnego wysokiej jakości produktów oraz możliwości zwiększenia ich skali, zapewnią Grupie Armatura realne perspektywy budowy kolejnego istotnego segmentu oferty. Na bazie dotychczasowego potencjału Radimp spółka zależna Armadimp zamierza wprowadzić na rynek i systematycznie rozwijać ofertę produktów ceramiki sanitarnej, które doskonale uzupełnią dotychczasową ofertę Grupy Armatura. W tym segmencie Grupa Armatura zamierza w ciągu 3 lat znacząco zwiększyć sprzedaż ceramiki i produktów pokrewnych, stając się trzecim największym udziałowcem tego segmentu rynku za Cersanitem i Kołem.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA