Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Grupa Ferro złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Wstępny harmonogram zakłada debiut na warszawskiej giełdzie w pierwszym półroczu 2010 roku. Doradcami w procesie upublicznienia Spółki są: Millennium Dom Maklerski S.A. (oferujący) oraz CMS Cameron McKenna Dariusz Greszta Sp. k. (kancelaria prawna). Audytorem Grupy jest KPMG Audyt Sp. z o.o., natomiast doradcą Zarządu Grupy Ferro jest UniCredit CAIB Poland S.A.
Przedmiotem działalności Grupy jest produkcja i sprzedaż armatury sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej pod własnymi markami (Ferro, Weberman) oraz pod markami klientów Grupy. Ferro jest również przedstawicielem na rynku polskim znanych włoskich producentów Caleffi i Cimm.
Grupa działa na rynku polskim oraz prowadzi sprzedaż na rynki zagraniczne, m.in. rumuński, francuski, ukraiński, białoruski, bułgarski i rosyjski. W 2008 r. udział sprzedaży eksportowej w przychodach ogółem wyniósł 11,7%. Sprzedaż krajowa prowadzona jest poprzez sieć dystrybutorów do krajowych hurtowni, sieci hurtowni, a także sieci marketów budowlanych.
Produkcja Grupy realizowana jest głównie w Chinach, poprzez spółkę Yuhuan AMG Just Valve Co Ltd., w której Ferro S.A. posiada 50% udziałów, oraz dodatkowo przez innych producentów w Chinach, Turcji, oraz Polsce. W Skawinie, gdzie mieści się siedziba Grupy, znajduje się centrum magazynowe i logistyczne.
Po III kwartałach 2009 roku przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły ponad 119 mln zł, zaś zysk netto blisko 11 mln zł.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA