Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

3 kwietnia 2008 roku w Niemczech nastąpiło podpisanie umowy zakupu niemieckiego producenta klinkieru – firmy Korzilius przez polskiego producenta płytek ceramicznych Grupę Tubądzin. Dzięki tej inwestycji Grupa Tubądzin rozszerzy swoją ofertę produktową o płytki klinkierowe. Spowoduje to również zwiększenie mocy produkcyjnych Grupy o 25%, do poziomu 15 mln m2 rocznie.  
Podpisanie umowy nastąpiło w wyniku przeprowadzenia postępowania upadłościowego firmy Peter Josef Korzilius GmbH & Co.KG i powołaniu nowej spółki Korzilius GmbH & Co.KG. Decyzja ta jest kolejnym etapem rozwoju Grupy Tubądzin, która planuje w najbliższym czasie kolejne inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych. Na rok 2008 przewidywany wolumen sprzedaży przekroczy poziom 350 mln zł. Odpowiada to 25% wzrostowi w stosunku do ubiegłego roku.
Przejęcie Korziliusa spowoduje wejście Grupy Tubądzin na rynek najwyższej jakości produktów klinkierowych produkowanych z mas plastycznych. Wyroby te charakteryzują się całkowitą mrozoodpornością i znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim na zewnątrz obiektów. Do tej pory Grupa Tubądzin posiadała dwa zakłady produkcyjne: w Tubądzinie i w Ozorkowie, oraz Centrum Logistyczno-Dystrybucyjne w Cedrowicach.
Dla firmy Korzilius przejęcie przez Grupę Tubądzin daje szansę rozwoju marki na rynku krajowym i zagranicznym. Planowane jest poszerzenie i dopasowanie asortymentu zarówno dla potrzeb rynków zachodnich, ale przede wszystkim rynku polskiego i Europy Wschodniej. Przewidziane są również znaczące inwestycje w modernizację urządzeń i technologii i nasilenie działań marketingowych, mających na celu zwiększenie znaczenia marki Korzilius na rynku międzynarodowym.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA