Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk i prof. Szewah Weiss dokonali oficjalnego otwarcia nowej linii produkcyjnej Grupy Tubądzin. Uroczystość odbyła się 17 czerwca 2010 roku w Zakładzie Ceramiki Budowlanej w Tubądzinie.  Jest to kolejna inwestycja Grupy Tubądzin w regionie, w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Honorowymi gośćmi, obok  Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka i Profesora Szewaha Weissa byli: Ksiądz Dziekan Marian Bronikowski, przedstawiciele władz Powiatu Sieradzkiego, miasta Sieradza i Gminy Wróblew, przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Regionalnej Izby Gospodarczej w Sieradzu oraz reprezentanci realizatora obiektów budowlanych – łódzkiej firmy REX BUD, służb mundurowych: Wojska Polskiego, Policji i Straży Pożarnej.
Dzięki tej inwestycji moce produkcyjne zakładu wzrosną o 30%, a całościowo Grupa Tubądzin powiększy je o 10% do poziomu 17 mln m2 rocznie. Inwestycja pozwoli Grupie Tubądzin poszerzyć także swoją ofertę o nowy format płytek  223x448 mm, który do tej pory nie funkcjonował na rynku polskim. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i technologicznych umożliwi dodatkowo wprowadzenie w pełni automatycznego układu oceny jakości płytek, w tym telewizyjnej oceny wyglądu oraz uruchomienie nowej suszarni.
W skład Grupy Tubądzin wchodzą obecnie dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Tubądzinie i w Ozorkowie, jeden w Niemczech w Mogendorfie – oraz Centrum Dystrybucyjne w Cedrowicach.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA