Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

29 marca br. w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród II edycji konkursu Huzar Europy organizowanego przez \"Puls Biznesu\" i radiową Trójkę. Tytuł \"Huzara Europy 2004\" otrzymał Roman Gawłowski - prezes firmy Instal-Projekt.

Celem konkursu było wyłonienie przedsiębiorcy - ambasadora Polski na rynkach Unii Europejskiej. Nagrodę mogła otrzymać osoba będąca właścicielem lub jednym z wiodących udziałowców w firmie (z sektora małych i średnich przedsiębiorstw), która: dynamicznie zwiększa eksport swoich produktów lub usług do Unii Europejskiej, zdobyła znaczny udział w swojej branży na rynkach UE, bądź też której znak firmowy lub marka jest albo może stać się swoistą wizytówką Polski w Europie.

- Firma Instal-Projekt od 3 lat notuje stały wzrost sprzedaży eksportowej (około 25% rocznie). Grzejniki sprzedawane są do krajów Unii Europejskiej oraz do Rosji, na Ukrainę, Białoruś, Litwę, Łotwę, do Kazachstanu i Mołdawii. W roku 2004 planowany jest eksport do kolejnych krajów europejskich - powiedział Roman Gawłowski, prezes firmy Instal-Projekt.

Kandydatów na \"Huzara Europy 2004\" oceniali m.in. Henryka Bochniarz, prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych, Sebastian Mikosz, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Jacek Piechota, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, Jarosław Pietras, podsekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej oraz przedstawiciele \"Pulsu Biznesu\" i radiowej Trójki.

Firma reprezentowana przez zwycięzcę zostanie wyposażona w nowoczesną centralę telefoniczną ufundowaną przez firmę Ascom. Wszystkim trzem finalistom (Instal-Projekt, Solaris Bus&Coach, PPHU Solvent Dwory) przyznano również nagrodę w postaci bezpłatnej kampanii reklamowej na Łamach PB oraz na antenie Trójki.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA