Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

\"Hydromasaż - rynek, przyszłość, aspekty techniczne oraz właściwości zdrowotne\" - pod takim tytułem, 21 stycznia br., drugiego dnia targów Budma 2004, odbyło się w Poznaniu seminarium poświęcone tematyce hydromasażu zorganizowane przez firmę Aquaform. Patronem medialnym wydarzenia był miesięcznik Łazienka.

Podczas seminarium o wannach z hydromasażem mówiono w wielu aspektach ich funkcjonowania. Kolejne wystąpienia prelegentów seminarium dotyczyły: charakterystyki rynku wanien z hydromasażem, nowości technologicznych w tej dziedzinie oraz zdrowotnych właściwości hydromasażu. O specyfice krajowego rynku wanien z hydromasażem i tendencjach go porządkujących mówił Mariusz Nieścior, redaktor naczelny miesięcznika Łazienka.

- Rozwój rynku wanien z hydromasażem w naszym kraju przebiega dwutorowo. Od 2000 roku, kiedy kryzys gospodarczy wpłynął na znaczne spadki sprzedaży wanien z hydromasażem w średnim segmencie cenowym, dominujące stały się dwa pozostałe segmenty: niski i wysoki.

O przyszłości rynku hydromasażu pod kątem rozwoju technologicznego w tej dziedzinie mówili przedstawiciele firm Koller i Aquaform. Scharakteryzowali sytuację na polskim rynku oraz wskazali przypuszczalne kierunki jego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej.

- Obecnie na rynku pojawiło się lub pojawi się wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Najważniejsze z nich to m.in. rozwiązania typu: dysze z regulacją intensywności i kierunku wypływu wody, stojaki do wanien, lampy UV, panele i przyciski elektroniczne, czy dysze typu future - powiedział Jan Kubin, dyrektor praskiego oddziału firmy Koller.

Seminarium zakończył wykład dr. Waldemara Sójki, lekarza medycyny i chirurga, który od lat zajmuje się w balneoterapią. W szczegółowy sposób poinformował on o wszelkich zdrowotnych właściwościach wodolecznictwa i sposobach stosowania masażu wodnego w zależności od leczonego schorzenia. Zwrócił też uwagę, iż wodolecznictwo obejmuje ok. 120 różnych rodzajów zabiegów, które dzieli się na zabiegi: z wykorzystaniem ciśnienia hydrostatycznego, z użyciem bieżącej wody pod określonym ciśnieniem, za pomocą ciał higroskopijnych zwilżonych wodą, w postaci okładów z lodu lub przy użyciu pary wodnej o określonej temperaturze.

Seminarium na targach Budma było kolejnym działaniem firmy Aquaform w kierunku propagowania hydromasażu jako nowoczesnej formy relaksu i elementu zdrowego stylu życia. Od sierpnia do końca 2003 roku firma organizowała w całym kraju pokazy szkoleniowe pod hasłem \"Dni Hydromasażu\".

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA