Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA


„Projekt Dizajn” to spotkania projektantów z projektantami i twórcza dyskusja o roli dizajnu w biznesie, sztuce oraz w naszym życiu codziennym. Tegoroczna edycja odbyła się 19 i 20 listopada w Warszawie oraz w Krakowie. Jej gościem specjalnym był hiszpański projektant Joan Gaspar. 
Tegoroczna edycja projektu cieszyła się dużą popularnością. Wysoka frekwencja cieszy także organizatora „Projektu Dizajn”, firmę Roca Polska.
- Wierzymy, że dizajn jest dla ludzi. W misję naszego przedsiębiorstwa wpisane jest poszukiwanie nowych rozwiązań dizajnerskich oraz wspieranie samego rozwoju dizajnu. Stąd pomysł na spotkania z cyklu „Projekt Dizajn”, które są zaproszeniem nie tylko do zapoznania się z dorobkiem znanych projektantów, ale przede wszystkim do rozmowy o związkach dizajnu z biznesem i naszym życiem codziennym – mówi Piotr Koszek, marketing and business development manager w firmie Roca Polska.
O konieczności ścisłej współpracy przedstawicieli biznesu z projektantami mówił także Joan Gaspar podczas swojego wystąpienia:
- Istnieje przekonanie, że projektanci to osoby, od których zależy sukces lub porażka projektów przemysłowych. Chciałbym zaznaczyć, że my, projektanci, nie zdziałamy cudów. Nie możemy też pracować sami. Potrzebujemy wsparcia firmy oraz właściwego, skutecznego działania i współpracy wszystkich jej działów: technicznego, marketingu, handlowego. Bez ich zaangażowania bardzo trudno odnieść sukces.
Wykład projektanta wzbogaciła wystawa jego prac. Zaprezentowane zostały lampy (m.in. Atlas, Atila, Espejito, Flash, LED Pipe, Polita), krzesła (m.in. Bob, Carmen, Frida, Julia, Julieta, Lisboa, Petra), elementy przestrzeni domowej oraz miejskiej (wieszak Hulot, stół H2O, stolik Hulot, donice Drink, latarnia Inter) oraz ceramika łazienkowa (umywalki Art, Com, Orbita i Post).
Organizatorzy spotkania \"Projekt Dizajn\" już teraz zapraszają na kolejną edycję lekcji dizajnu.
- Cieszy nas, że „Projekt Dizajn” na trwałe wpisał się do kalendarza branżowych spotkań i przyciąga coraz szerszą widownię – mówi Jacek Różycki, dyrektor generalny Roca Polska. - Tegoroczny sukces konferencji umacnia nas w przekonaniu, że warto kontynuować i rozwijać tę inicjatywę. Dizajn ma coraz większe znaczenie na naszym rynku, wpływa na powodzenie biznesu, jest jedną z najważniejszych kwestii w sztuce i życiu codziennym. ROCA od wielu lat mówi o dizajnie poprzez swoje produkty. Współpraca z wieloma projektantami (również tymi odznaczonymi najwyższym branżowym wyróżnieniem – nagrodą Pritzkera) umożliwia nam podzielenie się tymi doświadczeniami. Przed nami zatem wiele ciekawych osobowości i tematów.
Organizatorzy zapraszają tymczasem na wystawę prac Joana Gaspara, która będzie prezentowana w Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie od 17 grudnia 2009 r. do 17 stycznia 2010 r. jako kontynuacja „Projektu Dizajn”. Więcej informacji na www.projektdizajn.pl.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA