Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Nietypowe rozwiązania, dostosowywane do partykularnych potrzeb i wymagań użytkowników znaleźć można w praktycznie każdej nowo aranżowanej łazience. Idealnie dopasowane, „skrojone na wymiar” – takie są współczesne meble łazienkowe i zabudowy. Ale potrzeba indywidualizacji przestrzeni dotyczyć może czasem również strefy kabiny prysznicowej.

W przypadku kabin natryskowych indywidualne zamówienia obejmują najczęściej dopasowanie wymiaru kabiny do konkretnej przestrzeni przeznaczonej na strefę prysznicową. Odpowiadając na zainteresowanie konsumentów, usługę tego typu oferuje już w zasadzie większość liczących się producentów kabin. Możliwe jest więc dopasowanie wysokości, szerokości kabiny do wnęki oraz wykonanie dodatkowych ścianek.

WZÓR NA SZKLE. Jednak czasem pragnienie indywidualizacji przestrzeni prysznicowej może wychodzić poza ramy precyzyjnego dopasowania wymiarów jej elementów – np. ścian kabiny czy odpływu liniowego. Niepowtarzalny, unikatowy rys strefie natryskowej można nadać np. poprzez naniesienie na niektóre jej elementy wzorów graficznych wykonanych według własnego projektu.
Tego typu usługę proponują swoim klientom wybrani producenci kabin prysznicowych – np. firmy Kermi, Hüppe, a także Radaway, które przenoszą indywidualnie zaprojektowane wzory na tafle szkła kabin. Kermi oraz Hüppe nanoszą owe wzory w technice piaskowania. Procedury realizacji takich zamówień są stosunkowo proste. Zainteresowany klient powinien po prostu zgłosić się do punktu sprzedaży oferującego produkty danej firmy lub też jej przedstawiciela handlowego i przynieść ze sobą w formie pliku graficznego projekt wzoru wraz z rozmieszczeniem na szybie.
Klienci Huppe mają możliwość zamówienia takiej usługi decydując się na zakup kabiny wchodzącej w skład jednej z dwóch serii – Huppe Studio Paris lub Hüppe Studio Berlin. Za dodatkową opłatą firma oferuje obróbkę graficzną i digitalizację indywidualnych dekorów. Następnie producent weryfikuje projekt graficzny – jego trudność i możliwości realizacji wzoru na szybie. W przypadku Hüppe możliwe jest wykonanie dekorów do szerokości szyby 1500 mm. Mogą to być np. inicjały, pasy piaskowane na całej powierzchni, proste dekory, geometryczne wzory – pasy, kwadraty, trójkąty, proste logo, herby, dekory filigranowe. Osoba decydująca się na tę usługę ma również do wyboru dwie opcje: wykonanie dekoru w pozytywie – w tym przypadku tafla szkła jest przeźroczysta a dekor piaskowany, lub też w negatywie – tafla szkła jest piaskowana, natomiast wzór jest przeźroczysty. W technice piaskowanej – Hüppe oferuje również dekory chromowane, ale jedynie dziewięć wzorów proponowanych przez producenta – wykonywane jest również specjalne uszlachetnienie piaskowania, które zabezpiecza je przed widocznymi śladami. Dzięki temu zabezpieczeniu na szybie i dekorze nie pozostają odciski palców. Kabiny są również seryjnie wyposażone w powłokę Anti-Plaque chroniącą dodatkowo przed zabrudzeniami.
Kermi natomiast oferuje usługę indywidualnego dostosowania kabiny w ramach oferty Kermi Extra. Korzystając z tego systemu można zamówić np. dowolne profile, zawiasy i uchwyty, ale też wybrać wzory szkła proponowane przez producenta lub nanieść wzór indywidualnie zaprojektowany i piaskowany, którym może być pokryta cała tafla szkła lub np. wyłącznie jej środek.
Tymczasem Radaway proponuje naniesienie indywidualnego wzoru nie tylko techniką piaskowania, ale też sitodruku oraz nadruku ploterem. Umożliwia to odtworzenie na szkle wzoru również w kolorze – np. powielenie na ścianie kabiny fotografii. Wzór nanoszony jest przed hartowaniem szkła, co zapewnia jego trwałość.

WYJĄTKOWOŚĆ ODPŁYWU. Kolejnym, oprócz tafli szkła, elementem kabiny prysznicowej, któremu można nadać indywidualny rys bywa też odpływ prysznicowy, a dokładniej jego pokrywa. Indywidualne rozwiązania – również dla miejsc publicznych – proponuje m.in. ACO. Na życzenie klienta producent może na pokrywę odpływu nanieść motyw graficzny, np. logo. Wykonywane jest ono w technologii laserowego graweru, który jest nieścieralny oraz odporny na łazienkową chemię. Jeżeli usługa taka realizowana jest jako kompleksowa obsługa inwestycji pod kątem odwodnień – np. wyposażane przez ACO są wszystkie łazienki w hotelu – wtedy jest ona bezpłatna. Oczekiwanie na realizację takiego, indywidualnego zamówienia wydłużone jest o czas poświęcony na dokonywanie ustaleń dotyczących projektu, natomiast realizacja już po potwierdzeniu zlecenia zamyka się w dwóch lub trzech tygodniach.
Motywy graficzne – np. napisy – na pokrywę odpływu może nanieść również firma Kesmet. W przypadku produktów tego producenta napis może byś również laserowo nanoszony na pokrywę lub też wycinany w pokrywie jako otwory odpływowe. Koszt tego typu usługi w firmie Kesmet wiąże się z dopłatą wysokości 150 zł (w przypadku pokrywy o długości jednego metra).
Inną możliwość indywidualizacji strefy prysznicowej oferuje m.in. Geberit. Wprowadzony przez firmę na rynek w bieżącym roku produkt – element przeznaczony do natrysków bezbrodzikowych z odpływem w ścianie – charakteryzuje się tym, że części instalacyjne odpływu pozostają ukryte w ściance, a jedyną widoczną część systemu, czyli pokrywę osłaniającą otwór w ścianie, można nabyć w jednej z oferowanych przez producenta wersji, lub też wypełnić własnym materiałem – płytką ceramiczną – wklejając go w specjalną ramkę. W ten sposób pokrywa odpływu idealnie integruje się z ceramiczną okładziną ściany, tworząc jednolitą płaszczyznę. Podobne rozwiązania w swoich odpływach prysznicowych proponują również inni producenci odwodnień – np. Kesmet, Kessel lub Viega.
ANNA RADUCHA-ROMANOWICZ


Nanoszenie indywidualnych wzorów graficznych na szkle kabiny prysznicowej:

HUPPE
Wzory graficzne na indywidualne zamówienie wykonywane są w wersji piaskowanej. Czas oczekiwania na realizację indywidualnego zamówienia to kilka tygodni – maksymalnie sześć. Ceny kształtują się w zależności od wielkości dekoru i stopnia trudności projektu. Przykładowo piaskowanie inicjałów wynosi od 909 zł netto, a już np. koszt i dopłata związana z wykonaniem filigranowych dekorów wielkopowierzchniowych obliczana jest jako odpowiedź na konkretne zapytanie.

KERMI
Indywidualnie zaprojektowane wzory graficznych nanoszone są w technice piaskowania. Koszt usługi Kermi Extra wyliczany jest indywidualnie – orientacyjna cena jest trudna do oszacowania z uwagi na niepowtarzalność ofert. Czas oczekiwania na realizację to 5 tygodni od momentu zaakceptowania ceny i złożenia zamówienia. Wykonany wzór nie może ograniczać praw autorskich osób trzecich.

RADAWAY
Wzór nanoszony jest techniką sitodruku, piaskowania lub jako nadruk ploterem. W przypadku nanoszenia nadruku ploterem czas oczekiwania na realizację usługi to 12 tygodni, a jej koszt to dopłata wysokości 450 zł netto za m2 doliczana do ceny kabiny prysznicowej.
 


Możliwość zamówienia usługi piaskowania wzoru ma klient decydujący się na zakup kabiny wchodzącej w skład jednej z dwóch serii Hü­ppe – Studio Paris lub Studio Berlin.

Radaway umożliwia również nanoszenie wzorów w kolorze.
 
ACO nanosi na pokrywę odpływu motywy graficzne w technologii laserowego graweru.


Pokrywę odpływu ściennego Geberit można wypełnić własnym materiałem – płytką ceramiczną.
Kesmet nanosi dowolne napisy na odpływy liniowe np. wycinając je w pokrywie.
Piaskowanie wykonywane przez firmy usługowe
Piaskowanie indywidualnego wzoru na szklanej powierzchni, w tym na taflach szkła kabin prysznicowych oferuje również wiele firm świadczących kompleksowe usługi szklarskie – np. firma Glasimpression Krzysztof Kujawa z podwarszawskich Ząbek. Koszt realizacji takiego zamówienia w Glasimpression waha się od 120 do 500 zł za m2 – w zależności od tego, czy piaskowanie jest głębokie czy płaskie.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA