Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma Terma Technologie, producent dekoracyjnych grzejników oraz grzałek elektrycznych, już po raz kolejny zaprezentowała swoją ofertę podczas frankfurckich targów ISH. Na stoisku gdańskiego producenta zobaczyć można było zarówno luksusowe grzejniki dekoracyjne, jak również grzałki oraz innowacyjne w swej konstrukcji i formie „drabinki”.

Prezentowana na targach oferta Terma Technologie w zakresie grzejników łazienkowych, nazywanych też potocznie „drabinkami”, różniła się jednak zdecydowanie od tradycyjnych dostępnych na polskim rynku tego typu produktów.
Grzejniki drabinkowe wszystkich producentów są do siebie bardzo podobne. Terma Technologie proponuje nietypowe i „modne” wzornictwo oraz podwyższoną funkcjonalność swoich produktów – mówi Michał Serczyk, dyrektor sprzedaży rynku krajowego Terma Technologie. – Naszą misją jest m.in. kreowanie nowych trendów we wzornictwie grzejników, do czego motywują nas nasi klienci oraz współpraca z architektami i projektantami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zaczęliśmy produkować zupełnie nowe, innowacyjne grzejniki – zbudowane z rurek o przekroju kwadratowym lub prostokątnym.
Wszystkie prezentowane na stoisku Terma Technologie „drabinki”, czyli „Quadrus Pro”, „Dexter” oraz nowość – grzejnik „Manta”, skonstruowane są właśnie z rurek o kwadratowym lub prostokątnym przekroju. Nowością związaną ze znanym już i bardzo popularnym wśród klientów grzejnikiem „Dexter” jest przygotowany specjalnie dla tego modelu, spójny stylistycznie z całością zawór, będący naturalnym przedłużeniem kolektora.
Każdy kto przychodzi na nasze stoisko dostrzega i chwali to rozwiązanie – dodaje Michał Serczyk.
 
DEKORACYJNIE. Najszerzej jednak na stoisku Terma Technologie pokazywane były grzejniki dekoracyjne. Wśród nich najbardziej okazale prezentował się grzejnik „Ribbon” projektu Bartłomieja Drabika, tegoroczny laureat nagrody „Łazienka – Wybór Roku 2009” w konkursie organizowanym przez miesięcznik „Łazienka”. Swą stylistyką „Ribbon” nawiązuje do grzejnika typu „faviera”. Zmniejszono go jednak oraz zmieniono jego proporcje, dzięki czemu nabrał zupełnie nowego, dużo subtelniejszego wyglądu.
O grzejnik „Ribbon” pytają się przede wszystkim architekci i projektanci. Ale oprócz walorów estetycznych warto docenić również jego funkcjonalność – grzejnik jest niezwykle wydajny – mówi Michał Serczyk.
„Ribbon” dostępny jest w dwóch wysokościach: 1720 lun 1920 mm oraz dwóch szerokościach: 290 i 390 mm.
Nowością z zakresu grzejników dekoracyjnych był także grzejnik „Vera” zbudowany z wygiętych w łuk kolektorów poziomych i profili pionowych o przekroju kwadratu. „Vera” od strony stylistyki bazuje na wcześniejszym modelu grzejnika dekoracyjnego „Versus”, który także prezentowany był podczas ISH. Cechą wyróżniającą grzejnik „Versus” jest wprowadzona w bieżącym roku możliwość umieszczenia go w narożniku. Obok nich zaprezentowano także grzejnik „Perła” zbudowany z giętych rur o średnicy 32 mm.

FUNKCJONALNE GRZAŁKI. Terma Technologie podczas targów ISH zaprezentowała także produkowane przez siebie grzałki.
Terma Technologie jest wiodącym producentem grzałek do grzejników na Świecie. W ofercie posiadamy grzałki bardzo proste w budowie i funkcjach jak „Reg”, grzałkę „Meg” – jedną z najbardziej popularnych grzałek na świecie ze względu na funkcjonalność, ponadczasowy design, niezawodność i niską cenę, oraz grzałki z rodziny „Square”, które są odpowiedzią na aktualnie panujące trendy wzornicze oraz wyższe oczekiwania funkcjonalne wobec tych urządzeń – tłumaczy Michał Serczyk.
To właśnie z tej linii grzałek prezentowana była targowa nowość – KTX4. KTX4 umożliwia sterowanie grzałką z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Wyposażona została bowiem w zewnętrzny pilot na podczerwień. Rozdzielny z grzałką pilot to atut np. z perspektywy hotelarza, który obawia się, że w okresie letnim pokój będzie niepotrzebnie dogrzewany. Sprawdzi się także w domach, gdzie są małe dzieci – sterownik od grzałki KTX można bowiem zawsze zdjąć. Zewnętrznym pilotem można sterować z dowolnego miejsca w łazience. Można go przyczepić w dobrze dostępnym miejscu, np. przy kontakcie włączającym światło, co ułatwi obsługę grzałki i grzejnika, do których dostęp jest utrudniony. Pilot umożliwia także zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu, a także strefami czasu grzania, co wpływa na ekologię, promując właściwe zarządzanie energią – dostosowaną do rzeczywistych potrzeb oraz brak zbędnej utraty ciepła i energii. Grzałka jest wyposażona w licznik czasu pracy, który umożliwia sprawdzenie rzeczywistego poboru prądu i jego kosztu, które jak się okazuje, są niewielkie.

OPTYMISTYCZNIE W PRZYSZŁOŚĆ. Firma Terma Technologie optymistycznie patrzy w przyszłość. W lipcu tego roku uruchomiony zostanie jej drugi zakład produkcyjny, w którym – według zapowiedzi – produkowane będą jeszcze ciekawsze kształty grzejników.
Swoją przewagę nad konkurencją Terma Technologie tłumaczy natomiast faktem, że jest firmą polską, z polskim kapitałem. Druga ważna kwestia to kwestia jakości jej produktów – Terma Technologie wprowadziła system wielostopniowej kontroli swych produktów pod względem jakości. Udziela także najdłuższej na polskim rynku gwarancji na grzejnik do 8 lat na jego szczelność i powłoki (za wyjątkiem grzejników chromowanych).
Cieszy mnie bardzo to, że obecni i przyszli klienci, którzy przychodząc na nasze stoisko, mówią, że mamy piękne i dobre grzejniki, i chcą z nami współpracować. Mówią to zarówno dystrybutorzy, konsumenci, ale także instalatorzy i projektanci. To zobowiązuje i motywuje – podsumowuje Michał Serczyk.

Terma Technologie Sp. z o.o. < ul. Rzeźnicka 54/56 < 80-822 Gdańsk < tel. (058) 305 18 58 < www.termatechnologie.com

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA