Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
O ile 2 lata temu inspiracje, jakich doznali fotograficy kolekcją zaprojektowaną przez Antonio Citterio były bliższe armaturze (jej materii i kształtowi), o tyle inspiracje bateriami zaprojektowanymi przez Philippe Starcka dalekie są od dosłowności. Armatura spod ręki francuskiego designera wywołała skojarzenia dość dalekie od tego, co widzimy patrząc na baterie o nazwie „Axor Starck X”. To jednak nie powinno dziwić – wszak sama bateria może zaskakiwać swoją bryłą.
Owoce wyobraźni architektów zaproszonych przez firmę Hansgrohe do tegorocznej edycji Inspiracji można było oglądać na polskiej premierze tej  armatury, która miała miejsce 26 października w klubie M25 w Warszawie. Towarzyszył jej wernisaż wystawy „Axor Starck X Inspiracje”. 10 fotografików – m.in. Robby Cyron, Cezary Hładki, Magda Wuensche, Krzysztof Opaliński – pokazało na niej swoje prace zainspirowane armaturą „Axor Starck  X”. 
Na premierze nowej armatury obecny był także Philippe Grohe, szef marki Axor. Kilka godzin  wcześniej spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej.
Wystawę „Axor Starck X Inspiracje” będzie można oglądać od 2 do 31 stycznia 2006 r.  w galerii Hansgrohe – Aquademia w siedzibie firmy w Tarnowie Podgórnym. Partnerem obu edycji Inspiracji była Agencja Fotograficzna Studio Melon.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA