Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

„Do każdego projektowanego wnętrza lub obiektu architektury staram się podejść indywidualnie i niestandardowo. Zależy mi na tworzeniu przestrzeni odzwierciedlających harmonię kompozycji kolorów, materiałów i światła, w połączeniu z ergonomią i funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu” – mówi projektantka.

Katarzyna Karpińska-Piechowska projektuje obiekty architektury ogólnej i aranżuje wnętrza od sześciu lat. Jako architekt świadczy usługi o szerokim zakresie – począwszy od projektu koncepcyjnego, po projekt wykonawczy z nadzorem autorskim i kompleksowy projekt wnętrz.
Moja praca nad projektem polega przede wszystkim na poszukiwaniu form, środków wyrazów i technicznych rozwiązań umożliwiających realizację potrzeb inwestora i uwzględnienie jego upodobań. Kreowanie niepowtarzalnych wnętrz powinno uwzględniać oczekiwania wyrażone przez użytkownika. Ale niemniej ważne jest – z mojego punktu widzenia – jednoczesne zachowanie uniwersalnego i zarazem stale inspirującego charakteru projektu – mówi Katarzyna Karpińska-Piechowska.
Szczególną pasją młodej projektantki jest architektura poprzemysłowa.
Ukłon w stronę architektury tego typu wykonałam jeszcze w trakcie studiów. Ukierunkowały mnie podróże po Europie do obiektów pofabrycznych i budynków industrialnych. Podczas ich zwiedzania poznałam szeroki zakres możliwości rewitalizacji i adaptacji istniejących budynków. Szczególnie zafascynowały mnie powstałe w tych procesach przestrzenie mieszkalne, tzw. lofty oraz styl z nimi związany. Niepowtarzalne, surowe wnętrza, z wyeksponowaną konstrukcją i uwidocznionymi instalacjami, o przestronnych oknach i wysokich pomieszczeniach, stanowią niezwykle inspirujący punkt wyjścia do zaaranżowania niekonwencjonalnych i indywidualnych mieszkań lub lokali użytkowych – mówi Katarzyna Karpińska-Piechowska.
Architektka tworzy również projekty mebli – zabudowy kuchenne, łazienkowe i sypialniane, szafy oraz garderoby, jak również wolnostojące szafki, regały, stoliki itp. Zajmuje się także grafiką użytkową.
Moje zainteresowanie grafiką jest powiązanie z architekturą oraz – niezależnie – z wzornictwem użytkowym. Grafika stosowana przeze mnie we wnętrzach przyjmuje wizualną formę integrującą wszystkie elemeny budujące przestrzenie mieszkalne. W wersji technicznej, w sferze użytkowej obejmuje wykonywanie plakatów, projektowanie logo oraz innych druków okolicznościowych – mówi.
Katarzyna Karpińska-Piechowska jest również miłośniczką wzornictwa lat 50- i 60-tych. Fascynacja ta zawiera się w pasji do mebli w stylistyce tej epoki. Projektantka realizuje ją poprzez wyszukiwanie oryginalnych egzemplarzy, ich renowację i nadawanie im nowej estetyki przy zachowaniu pierwotnego charakteru.

Katarzyna Karpińska-Piechowska ukończyła studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Jest współwłaścicielką białostockiej Agencji Amicus Nieruchomości. Tu pracuje jako architekt i pośrednik w obrocie nieruchomościami. Swoją zawodową pasję realizuje także jako asystentka architekta w znanej białostockiej pracowni projektowej.

Katarzyna Karpińska-Piechowska
tel. 694 914 615
e-mail: katarzynakarpinska@o2.pl
www.amicus.nieruchomosci.pl
www.karpinskapiechowska.carbonmade.co

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA