Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Wielka ciężarówka KOŁO, dobrze znana polskim instalatorom i handlowcom, była jedną z atrakcji ostatnich MTP Instalacje 2010. Mobilna Sala Ekspozycyjno – Szkoleniowa, w której wnętrzu cyklicznie odbywają się prezentacje nowości i szkolenia już od trzech lat jeździ po Polsce i krajach Europy Środkowo – Wschodniej. Tym razem goście targów mieli okazję poznania m.in. unikalnych zalet stelaży „Koło Technic”, które niedługo będą miały swoją oficjalną premierę. 

TARGI W POZNANIU były metą ostatniego tournee, w trakcie którego MSES odwiedziła instalatorów w 8 największych polskich miastach. Przez cztery targowe dni wnętrze naczepy odwiedziły setki osób zainteresowanych wyposażeniem łazienkowym. Oprócz wyczerpujących informacji udzielanych przez specjalistów z Sanitec Koło, każdy #zainteresowany otrzymał najnowszy katalog produktowy. Goście odwiedzający „wystawę na kołach” mogli nie tylko zobaczyć wyeksponowane produkty, wziąć udział w przedpremierowej prezentacji stelaży „Koło Technic”, ale również przejść przez całą ofertę firmy zamieszczoną w Internecie. Duży ekran dotykowy umożliwiał samodzielne surfowanie po stronie www KOŁO oraz powiązanymi #z nią portalami dla profesjonalistów.
Targi Instalacje tradycyjnie skupiają dużą liczbę czołowych instalatorów, którzy chcą w jednym miejscu zapoznać się z nowymi produktami, rozwiązaniami i systemami – mówi Dariusz Grzegorek, kierownik działu szkoleń w firmie Sanitec Koło.

DLA HIGIENY I KOMFORTU. Największe zainteresowanie targowych gości wzbudził oczywiście pokaz stelaża instalacyjnego „Koło Technic”, przeznaczonego do montażu wiszących misek ustępowych. Nowy stelaż w połączeniu z systemem odświeżającym „Smart Fresh” będzie jednym z najlepszych tego typu rozwiązań dostępnych na polskim rynku.
Stelaż KOŁO, który już wkrótce ukaże się na rynku, ma szereg ciekawych rozwiązań technicznych. Przede wszystkim zastosowano w nim nowy system dezynfekcji wody „Smart Fresh”. Ideą tego innowacyjnego rozwiązania jest dbałość o higienę i czystość w toalecie. Dzięki specjalnym wkładom „Smart Fresh” utrzymanie nieskazitelnej czystości i świeżości w wiszącej misce ustępowej – również pod jej obrzeżem – stanie się wyjątkowo łatwe. Ich instalacja jest niezwykle prosta i bardzo higieniczna: wystarczy otworzyć przycisk spłukujący i umieścić wkład w specjalnym aplikatorze. Innowacyjna technologia „Smart Fresh” zapewnia komfort użytkowania i jest całkowicie bezpieczna dla wewnętrznych elementów spłuczki.
Zastosowano w tym przypadku unikalne rozwiązanie, które pozwoliło całkowicie wyeliminować kontakt pomiędzy wodą stojącą w spłuczce, a wkładem czyszczącym – mówi Dariusz Grzegorek. – Specjalny wkład ma kontakt z wodą jedynie w momencie spłukiwania, co znacznie podnosi jego wydajność oraz wyklucza uszkodzenia zaworów i uszczelek. Jeden wkład wystarcza na ok. 80 spłukań. Wszystkie elementy produktu objęte są 10-letnią gwarancją, co stawia stelaże KOŁO w absolutnej czołówce rynkowej.

DO KAŻDEJ ŁAZIENKI. Stosunkowo niewielkie wymiary nowych stelaży KOŁO sprawiają, że można je wykorzystać praktycznie we wszystkich łazienkach, również w tych najmniejszych.
Nowe stelaże w dalszym ciągu pozostają jednymi z najwęższych dostępnych na polskim rynku; ich szerokość to tylko 40 cm. Dzięki specjalnym, dostępnym w komplecie rozsuwanym łapom bez problemu można zamontować stelaż w narożniku łazienki – mówi Dariusz Grzegorek. – Nowe stelaże, podobnie jak nasze wiszące miski ustępowe, wytrzymują obciążenie przekraczające normatywne 400 kg – dzięki temu mamy pewność, że są one całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.
Jedną z ważniejszych cech stelaży instalacyjnych marki Koło jest tzw. hamulec wysokości. Umożliwia on regulację i ustawienie wysokości stelaża przez jedną osobę. Powiększono również otwór czołowy w zbiorniku, dzięki czemu że zainstalowanie elementów wewnętrznych spłuczki nie sprawia trudności.

OSZCZĘDNOŚĆ WODY. Ważną zaletą nowej armatury spłukującej KOŁO jest możliwość wyboru ilości wody, która obmywa miskę ustępową. Maksymalna ilość wody w zbiorniku spłuczki wynosi 7 litrów. Instalator lub użytkownik łatwo może tę wartość zmienić, w zależności od typu i wymagań montowanej miski ustępowej. Standardowe, fabryczne ustawienie to odpowiednio 3 i 6 litrów – zgodnie z tymi wartościami testowane są wszystkie miski marki KOŁO.
Wszystkie modele wiszących misek ustępowych z oferty KOŁO zostały przetestowane z nowym stelażem. Wyniki tych prób są bardzo zadowalające. Testy dotyczyły zarówno wytrzymałości mechanicznej, jak i zdolności opłukiwania oraz efektywności samego spłukiwania – mówi Dariusz Grzegorek.
Ciekawym ułatwieniem jest rozwiązanie montażu zaworu kątowego napełniającego spłuczki. Jest on osadzony w specjalnym gnieździe mocującym, które może być zamocowane pionowo lub poziomo, w zależności od tego, w jaki sposób przygotowane jest przyłącze wodne.

NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA. Do nowych stelaży przewidziano 3 modele przycisków uruchamiających spłukiwanie, dostępne w trzech typach wykończenia, tzn. biały, chrom i satyna. Producent oferuje je w dwóch opcjach: podstawowej oraz w wersji umożliwiającej zastosowanie nowego systemu dezynfekcji wody w spłuczce „Smart Fresh”.
Oprócz nowego stelaża „Koło Technic” Sanitec Koło zaprezentowała również kolejne ze swoich nowości, w tym meble „Domino” oraz wannę „Modo”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja parawanu nawannowego „Niven”, który jest częścią kolekcji kabin o tej samej nazwie.

Mobilna Sala Ekspozycyjno – Szkoleniowa KOŁO jest pierwszym w Polsce tak nowocześnie wyposażonym mobilnym kontenerem w branży wyposażenia łazienek. Umożliwia dotarcie wszędzie tam, gdzie pojawia zapotrzebowanie na szkolenia lub prezentację nowości. Specjalna naczepa o powierzchni 34 m2 ma własny system ogrzewania, wentylację i klimatyzację. Stworzone w jej wnętrzu warunki nie różnią się od tych w obiektach stacjonarnych. Podczas oglądania łazienek można napić się gorącej kawy lub ochłodzić napojami prosto z lodówki. W tym roku łazienkowe nowości KOŁO obejrzeli również goście innych imprezach targowych. MSES KOŁO była m.in. na targach „Budgryf” w Szczecinie, „Sibex” w Sosnowcu i Targach Budowlanych w Gliwicach.«

Sanitec Koło Sp. z o.o., ul. Toruńska 154, 62-600 Koło, tel. 63 261 84 00, fax 63 261 86 00, e-mail: info@kolo.com.pl, www.kolo.com.pl
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA