Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W zakładzie produkcyjnym Mapei w Gliwicach 24 kwietnia br. odbył się I Kongres Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy. Jego celem była prezentacja zadań stowarzyszenia oraz integracja przedstawicieli branży glazurniczej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 530 rzemieślników z całej Polski.

Podczas kongresu odbyła się też konferencja prasowa z udziałem prezesa PZP, przedstawicieli firmy Mapei oraz Polskiego Związku Rzemiosła. Janusz Pożak, prezes PZP, zaprezentował plany dotyczące działalności organizacji. Mówił m.in. o chęci współpracy ze Związkiem Rzemiosła Polskiego, a także nawiązaniu bliższej współpracy z dystrybutorami materiałów budowlanych w całej Polsce.

Za pośrednictwem struktur regionalnych, które wkrótce będą tworzone, PZP zamierza również nawiązać kontakt z profesjonalnymi firmami wykonawczymi. Spośród nich zostaną wyłonieni najlepsi wykonawcy. Będą oni rekomendowani przez zrzeszenie, przez co potencjalny inwestor będzie miał większą gwarancję jakości świadczonych przez nich usług.

Podczas konferencji wiele uwagi poświęcono też problemowi certyfikacji. Normy unijne, które od maja obowiązują w Polsce, nakładają obowiązek posiadania specjalnych certyfikatów potwierdzających fachowość świadczonych robót. Dlatego Polskie Zrzeszenie Płytkarzy będzie pomagać swoim członkom w zdobywaniu certyfikatów zawodowych.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA