Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Tereny wystawowe Messe Stuttgart w dniach 29 września - 2 października br. stały się miejscem spotkania uczestników XIX edycji Międzynarodowych Branżowych Targów Techniki Basenowej, Kąpielowej, Saunowej i Wellness Interbad 2004. Impreza ta uznawana jest za najważniejsze europejskie spotkanie przedstawicieli branż techniki basenowej, solaryjnej i najogólniej pojętego wellness.

W ciągu czterech dni targi odwiedziło 20,2 tysiąca zwiedzających, co oznacza niemal 30% przyrost w porównaniu z ostatnią edycją, która 2 lata temu odbyła się w Dźsseldorfie. Goście mogli zapoznać się z ofertą 414 wystawców pochodzących z 24 państw. Wysoka frekwencja stała się potwierdzeniem obserwowanego od pewnego czasu pozytywnego klimatu inwestycyjnego branży rekreacyjnej w Europie Zachodniej, szczególnie w Niemczech, skąd pochodziła większość wystawców. Znaczną część zwiedzających stanowili goście z Europy Środkowej i Wschodniej, w tym także z Polski (2,7% ogółu zwiedzających).

Impreza wystawiennicza tej rangi tradycyjnie stała się okazją do zaprezentowania wielu nowości przez wystawiające się firmy. Oprócz nowych produktów i systemów prezentowanych przez europejskich i światowych potentatów branży basenowej i wellness uwagę zwracały nowości zaprezentowane przez mniejsze firmy, często oferujące urządzenia rekreacyjne o charakterze niszowym.

Równolegle z targami Interbad odbył się LVI Kongres przemysłu rekreacyjnych i leczniczych urządzeń kąpielowych, w trakcie którego uczestnicy omawiali zagadnienia i metody ukierunkowane na zwiększanie atrakcyjności i perspektywiczności tej branży.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA