Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

ISH - targi wyposażenia łazienek, techniki sanitarnej, grzewczej, klimatyzacji wnętrz i odnawialnej energii, które odbędą się we Frankfurcie n/Menem w dniach od 12 do 16 marca 2013 roku - będą wyróżniały się wprowadzeniem szeregu nowych tematów oraz specjalnych wydarzeń. [[ -Centralnym punktem wszystkich prezentacji produktowych na ISH 2013 jest ochrona zasobów naturalnych - nie zaniedbując przy tym jednak tematu komfortu i wzornictwa]] - poinformowała Iris Jeglitza-Moshage, wiceprezes Messe Frankfurt Exhibition. Dział ISH Water zostanie poświęcony traktowaniu zasobów wody, z położeniem akcentu na uzdatnianie wody pitnej i zrównoważony rozwój. Uzupełnieniem będzie temat ponadczasowej łazienki oraz jej kompletnego wyposażenia, a także związany z tym trend koncepcji kompleksowego projektowania pomieszczeń, które dzieli łazienkę na moduły.
Perspektywy dla tegorocznych targów ISH są bardzo dobre: zapowiedziało się ponad 2300 wystawców, którzy wynajęli cały teren targowy. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tematem automatyki domowej i budowlanej, zarządzania energią oraz techniki pomiarowej i sterowania, zostanie po raz pierwszy na ISH udostępniona hala 10.3. Z kolei segment urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, pokazywanych w ramach Aircontec, zajmie dodatkowo halę 10.2. Messe Frankfurt spodziewają się przyjazdu ponad 200 000 gości. Największą grupę zwiedzających mają stanowić pracownicy sektora dystrybucji instalacji sanitarnych, ogrzewania i klimatyzacji.
Targi ISH 2013 wzbogacą się o dwa nowe punkty programu. Specjalna wystawa „wall + floor” pozwoli zaprezentować po raz pierwszy asortyment innowacyjnych produktów przeznaczonych na podłogi i ściany pomieszczeń, jak również koncepcji projektowych. W ramach wystawy „wall + floor” odbędzie się pokaz specjalny „Pop up my Bathroom Atelier”, który ma stanowić centralne miejsce spotkań i skupić się na kreatywnych tematach, takich jak: planowanie wnętrz łazienek, projektowanie kompleksowe i trendy w łazienkach.
Zainscenizowane zostaną trzy nowe światy łazienek, jako przedsmak nadchodzącego sezonu. „Busy Bathroom“ pokazuje łazienkę pełną działań – łazienkę, która tętni życiem. „Bathroom (R)Evolution“ charakteryzuje nowy typ łazienki dla każdego, kto ma ponadprzeciętną potrzebę komfortu, bezpieczeństwa, indywidualności i kontroli. Łazienka przyszłości jest pełna multimedialnych rozwiązań, które dają się intuicyjnie sterować. Trzeci trend - „Bathroom Bubble” - widzi nowoczesną łazienkę jako uosobienie wycofania się we własny świat daleki od codzienności.
Na ISH 2013 będzie kontynuowany udany pokaz specjalny "Łazienka bez granic". W foyer hali 4.1, niemieckie Centralne Zrzeszenie Instalatorów Sanitarnych, Grzewczych i Klimatyzacyjnych (ZVSHK) przedstawi temat, który staje się coraz bardziej istotny w obliczu zmian demograficznych. Za pomocą specjalnego kombinezonu "Age Explorer", symulującego efekty starzenia, odwiedzający będą mogli doświadczyć na sobie, jakie ograniczenia ruchowe niesie za sobą podeszły wiek.
W dziale ISH Water wystawcy pokażą zrównoważone, designerskie rozwiązania łazienek. Pokaz będzie zlokalizowany wspólnie z światem technik instalacyjnych we wschodniej części terenów targowych, w halach 2, 3, 4, 5 i 6. Z kolei w zachodniej części terenów targowych, w halach 8, 9, 10, 11 i galerii, zaprezentuje się dział ISH Energy, obejmujący systemy grzewcze, odnawialne energie oraz urządzenia do wentylacji i klimatyzacji wnętrz.
W tym roku na targach ISH zaprezentuje się ponad 60 wystawców z Polski. 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA