Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W dniach 3-4 czerwca br. w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbył się finał tegorocznej, czwartej już edycji Konkursu Wiedzy Budowlanej. W organizowanym w ramach Programu Edukacji Budowlanej konkursie wzięło udział 43 uczniów z 22 szkół budowlanych z całej Polski.

W tym roku finał konkursu podzielono na dwie części. W pierwszej z nich uczestnicy musieli zmierzyć się z testem zawierającym 100 pytań z dziedziny znajomości materiałów, wyrobów i technologii stosowanych przez firmy realizujące Program Edukacji Budowlanej. Praktyczna część finału - novum wprowadzone dopiero w tegorocznej edycji konkursu - polegała na wykonaniu w ciągu 45 minut jednego zadania praktycznego z zastosowaniem materiałów i technologii firm: Henkel, Fakro, Doka, Sanitec Koło i Icopal. W grupie zadań do wylosowania znalazły się m.in. montaż brodzika i kabiny natryskowej Atut oraz montaż kabiny Akcent firmy Sanitec Koło, a także tynkowanie ścian tynkiem CT60 lub CT64 firmy Henkel.

Pierwsze miejsce w konkursie i nagrodę - zestaw kina domowego, zdobył Dariusz Wiśniewski z ZSB w Toruniu. W klasyfikacji łącznej szkół zwyciężyła Zasadnicza Szkoła Budowlana \"Blok\" w Toruniu.

Działający od 1996 r. Program Edukacji Budowlanej jest formą branżowego wspomagania szkolnictwa zawodowego w dostępie do nowych materiałów i technologii. Pomysłodawcą i koordynatorem PEB jest Bogdan Dyjuk, prezes Sekcji Szkół Budowlanych działającej przy Polskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej Budownictwa. Jak dotąd umowy o przystąpieniu do realizacji programu podpisało 8 firm sektora budowlanego, w tym Opoczno S.A., Henkel Bautechnik Polska oraz Sanitec Koło.

Do najważniejszych celów konkursu należą m.in.: popularyzowanie wśród uczniów szkół zasadniczych nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy, propagowanie pomocy firm budowlanych dla szkolnictwa.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA