Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W pierwszej połowie maja br. Atlas nabył 51% udziałów gdyńskiej spółki Izohan – producenta znanego na polskim rynku z wytwarzania systemów do hydroizolacji.
Izohan, obecny na rynku jest od 1989 roku, zatrudnia 80 osób, w 2005 roku wypracował dochody ze sprzedaży na poziomie 11.962 tys. zł. Jego oferta obejmuje m.in. materiały bitumiczne, specjalistyczne produkty polimerowe, epoksydowe, ekologiczne materiały mineralne oraz środki do renowacji i odgrzybiania zawilgoconych budowli. Przedstawiciele firmy Atlas deklarują, że marka Izohan pozostaje na rynku i będą w nią inwestować. W najbliższym czasie plany przewidują wydatek 2-3 mln zł na uruchomienie nowej linii technologicznej, która zwiększy produkcję materiałów bitumicznych.
Izohan to kolejna marka zarządzana przez Atlas (pozostałe to Gipsar, Dolina Nidy, Nowy Ląd). Wyroby koncernu produkowane są w 11 fabrykach.


Grzegorz Grzelak, prezes Grupy Atlas
Dzięki tej transakcji powiększamy naszą propozycję rynkową o materiały, których sami nie produkujemy. Staramy się stworzyć dla naszych klientów ofertę jak najbardziej wszechstronną, stąd nasze zainteresowanie Izohanem.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA