Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Adam Rożko, właściciel hurtowni Refleks w Białymstoku, organizator targów

REKLAMA

Adam Rożko, właściciel hurtowni Refleks w Białymstoku, organizator targów

Dobre targi w naszym rozumieniu to impreza przede wszystkim gwarantująca realne korzyści wystawcom i odwiedzającym. Organizując nasze targi nastawialiśmy się na ich \"giełdowy\" charakter. Chodziło o stworzenie dogodnych warunków dla prezentacji ofert, nawiązywania kontaktów handlowych i zawierania konkretnych umów \"tu i teraz\". Aby taka sytuacja mogła mieć miejsce, moim zdaniem należy odpowiednio przygotować się w kilku istotnych kwestiach. Bardzo ważne są dobre relacje z dostawcami. Z naszych, i nie tylko naszych, doświadczeń jasno wynika, że producentowi musi naprawdę zależeć na ścisłej współpracy z dystrybutorem, jak i na dobrych relacjach z jego lokalnymi odbiorcami. Tylko wtedy obecność na targach będzie miała sens i nie ograniczy się do \"bycia\", co niestety zdarza się w przypadku niektórych imprez.
Równie istotny jest odpowiedni dobór odbiorców. Na naszą giełdę zaprosiliśmy więc firmy ściśle z nami współpracujące, realnie zainteresowane nawiązaniem nowych kontaktów oraz promocyjnymi ofertami producentów. Istotna jest też liczba jednych i drugich.  W przypadku niedostatecznej ilości zarówno wystawców, jak i odwiedzających, może okazać się, że koszty organizacji relatywnie przewyższają potencjalne korzyści wszystkich zainteresowanych. Z kolei impreza nadmiernie rozbudowana, ze zbyt dużą ilością przypadkowych uczestników, może przestać spełniać swoją funkcję.
Targi to też oczywiście promocja naszej firmy. W tym przypadku nie tyle chodzi o konkretny wynik finansowy, co raczej o prezentację dokonań i możliwości. Przykładowo w tym roku zapoznaliśmy naszych gości z nowatorskim systemem składania zamówień \"iZam\" oraz systemem logistyki. Organizując targi pokazujemy się jako solidny, godny zaufania partner.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA