Partner portalu:
×

Szukaj w serwisie

Przemysław Sawik jest mistrzem Polski na rok 2005 w jeździe na klozetach. Zwyciężył on w VI mistrzostwach Polski w jeździe na tym nietypowym sprzęcie. Mistrzostwa odbyły się 20 sierpnia br. w parku rozrywki „Rabkoland” w Rabce Zdroju. Do zabawy po raz kolejny przyczyniła się firma Sanitec Koło, która ufundowała uczestnikom puchary i upominki.
Wyścigi przeprowadzono na specjalnym, drewnianym torze (tzw. klodromie) o długości 80 metrów. Napędzane z akumulatorów muszle mknęły na nim z prędkością 18 km/h.
W eliminacjach startowało 27 osób. Najlepszym w biegu finałowym okazał się licealista z Rabki Przemysław Sawik, drugie miejsce wywalczył Krzysztof Szmandra z Chorzowa, trzecie miejsce zajął Krystian Karkula z Rabki.
– Na zawody przyjechałem specjalnie z Chorzowa. Jestem instalatorem i na co dzień montuję m.in. miski ustępowe. Tutaj spróbowałem odnaleźć się w innej roli i udało się. W przyszłym roku przyjadę powalczyć o zwycięstwo – powiedział Krzysztof Szmandra.