Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Jean Nouvel, światowej sławy francuski architekt, jest autorem nowego konceptu multisensoralnej przestrzeni mieszkalnej Corian Nouvel LumiŽres powstałej we współpracy z DuPont Corian. Pomysł prezentowany był w dniach 18-23 kwietnia w Mediolanie.
Projekt w pełni wykorzystał jedną z właściwości corianu jaką jest półprzezroczystość. Tak powstała futurystyczna koncepcja przestrzeni, której walorem jest łagodne przenikanie światła przez corian. Ma to nie tylko wartość estetyczną, ale również funkcjonalną Đ półprzezroczystość materiału wykorzystano do skonstruowania nowych przycisków dotykowych, które w przestrzeni Corian Nouvel LumierŽs zastąpiły chociażby tradycyjne włączniki światła.
Koncepcję zaprezentowano w formie długiej na 20 m ściany wyłożonej z dwóch stron warstwami corianu w kolorze białym lub ice white - białym przepuszczającym światło. Na całość koncepcji składają się przestrzenie: kuchni, jadalni, biblioteki, salonu, łazienki i sypialni.
Pomysł na łazienkę oparto na prostym koncepcie umieszczenia prysznica, wanny, umywalki i szafy w czterech niszach zintegrowanych w corianowej ścianie. Do tej swoistej ramy Jean Nouvel dodał kilka praktycznych elementów, jak chociażby system wieszaków. Inspiracją dla jego powstania stał się popularny jack do słuchawek.  

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA