Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Standardy toalety gościnnej nie dają raczej projektantom zbyt dużego pola do popisu. W przypadku tego wnętrza udało się jednak sprawić, że łazienka zabłysła.

REKLAMA

Standardy toalety gościnnej nie dają raczej projektantom zbyt dużego pola do popisu. W przypadku tego wnętrza udało się jednak sprawić, że łazienka zabłysła.

Wszystko za sprawą stalowej umywalki, która skupia na sobie wzrok wchodzących i organizuje całą przestrzeń. Podkreślając minimalizm i prostotę wnętrza, wnosi równocześnie rys nowoczesności. Polerowana stal nadaje wnętrzu elegancji. Znakomicie odbija przy tym sączące się z sufitu światło. Dodatkowo efekt ten zwielokrotniono przy pomocy luster. W rezultacie wchodzący do toalety nie jest pewien czy jest tu jedna umywalka czy dwie? Dopiero chwila zastanowienia pozwala rozwiązać tę zagadkę.

Rozciągające się od podłogi aż po sufit tafle luster pełnią w tej gościnnej toalecie funkcję nie tylko estetyczną, ale także typowo użytkową rozświetlając i optycznie powiększając wnętrze. Niewielkie lustra umieszczane standardowo nad umywalką pozwalają zazwyczaj jedynie na obejrzenie twarzy i korektę makijażu. W tej toalecie można natomiast swobodnie obejrzeć całą sylwetkę. Dla płci pięknej będzie to z pewnością rozwiązanie wygodne i komfortowe.

Dodatkowo za węższym lustrem udało się architektowi wygospodarować miejsce na szafę.

Głównym zamysłem projektanta było stworzenie mieszkania \"bez kafla\". Dlatego wszystkie powierzchnie, nawet te w łazienkach, pozbawione zostały tradycyjnych płytek. Okładziny podłogi oraz ścian tej toalety są identyczne jak materiały zastosowane w sąsiadującym przedpokoju. W ten sposób poszczególne wnętrza harmonizują ze sobą. Ze względu na małą powierzchnię (nieco ponad m2) i brak okien, toaletę utrzymano w jasnej tonacji kolorystycznej. Przydaje jej to lekkości i nowoczesnego charakteru. Zdecydowany akcent stanowi tu ciemny, drewniany panel za sedesem ukrywający mało atrakcyjny estetycznie licznik wody oraz podtynkowy system spłukiwania.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA