Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Joop! wprowadza nowy styl w kreowaniu wnętrza łazienki - wyrazisty, emocjonalny, bogaty. Wyposażenie łazienki wykonano według projektu sławnego projektanta mody Wolfganga Joopa. Ceramika łazienkowa i meble produkowane są przez firmę Keramag, natomiast odpowiadające im stylistycznie wanny i kabiny prysznicowe przez firmę Koralle. Program uzupełniają armatura i akcesoria łazienkowe Kludi oraz płytki ścienne i podłogowe Steuler.

Koncepcja łazienki Joop! polega na stworzeniu kompletnego, jednorodnego wnętrza kąpielowego. Efekt ostateczny to wynik interpretacji trzech różnych sposobów myślenia o łazience jako przestrzeni niekonwencjonalnej, luksusowej i klasycznej. Tak właśnie powstały trzy łazienkowe wnętrza: \"Lounge\", \"Boudoir\" i \"Pool\" połączone swoistą powtarzalnością wyrażoną we wzornictwie poszczególnych elementów, a równocześnie niezależne dzięki odmienności kolorów i szczegółów użytych w każdym wnętrzu.

Łazienka \"Lounge\" to idealna przestrzeń prywatna, określana przez projektanta jako osobisty \"klub\". Jej szlachetny klimat podkreślają ciemniejsze, wyraziste barwy kontrastujące z bielą ceramiki. \"Boudoir\" wydaje się być natomiast przestrzenią typowo kobiecą - ciepłe, zdecydowane kolory tworzą atmosferę pełną luksusu, odrębną i zaciszną niczym prawdziwy buduar. \"Pool\" przynosi natomiast powiew świeżości, z którym przychodzi także relaks i uczucie odprężenia. To miejsce odpowiednie dla wszystkich członków rodziny.

Ceramika sanitarna Keramag w łazience według projektu Joop! została ujęta w proste, funkcjonalne formy. Można powiedzieć, że z jednej strony kontrastują one z bogatymi i dużo delikatniejszymi kształtami mebli i akcesoriów. Razem, poprzez wzajemne \"łagodzenie\" swoich form, tworzą jednak tak charakterystyczną dla tego wnętrza harmonię. W skład kolekcji Joop! wchodzą umywalki o czterech różnych szerokościach. Ich funkcjonalność podkreślają szerokie krawędzie, które służyć mogą jako miejsce do odkładania niezbędnych przyborów toaletowych i kosmetyków. Dopełnieniem oferowanych umywalek są miski ustępowe i bidety w wersjach wiszącej i stojącej.

W łazience Joop! warto także pamiętać o meblach. Szafki podumywalkowe, wysokie, szklane witryny, toaletki, lustra i siedziska - wszystkie te elementy charakteryzują proste, eleganckie formy, którym delikatności nadają chromowane uchwyty oraz nóżki.

Łazienkę Joop! można wyposażyć w specjalnie zaprojektowane kabiny prysznicowe i brodziki marki Koralle. Podobnie jak ceramikę charakteryzują je proste, czyste linie. Cała rodzina kabin prysznicowych wykonana jest z tafli przezroczystego szkła, które uzupełniono tylko niezbędnymi okuciami. Dzięki temu zabiegowi łatwo osiągnięto efekt przestronności i przejrzystości łazienkowego wnętrza, którego nie burzą zbędne zamknięcia i podziały. Do wyboru są kabiny w odmianach narożnej, przyściennej lub przystosowanej do montażu obok wanny. Uchwyty drzwi kabin sygnowane logo Joop! pozostają stylistycznie jednorodne z pozostałymi detalami armatury, ceramiki i mebli. Uzupełnieniem nowej serii kabin są płytkie brodziki akrylowe w wersji kwadratowej i prostokątnej.

Firma Koralle dla programu Joop! stworzyła także wanny. Podobnie jak umywalki Keramag charakteryzują je proste, stosunkowo masywne formy, z szerokimi krawędziami. Dodatkowy komfort w użytkowaniu takiej wanny zapewnia zagłówek, który umieścić można na którymkolwiek brzegu wanny.

Łazienka Joop! wprowadza do współczesnej przestrzeni łazienkowej blask i przepych. Osiąga to dzięki konsekwencji wyrażonej we wzornictwie oraz jednej, spójnej idei, której poddali się wszyscy producenci podejmujący się realizacji projektu łazienki według Joop!

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA