Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Od ponad 100 lat marka Junkers utożsamiana jest z gazowymi przepływowymi podgrzewaczami ciepłej wody użytkowej. To właśnie ta wąska specjalizacja powoduje, że możemy dostarczać ludziom na całym świecie wysokiej klasy urządzenia, których wyróżnikiem jest bezpieczeństwo, wysoka wydajność, niezawodność oraz funkcjonalność. Junkers nieprzerwanie utrzymuje pozycję niekwestionowanego lidera na rynku w segmencie gazowych, przepływowych podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej. Na rynek właśnie trafiły dwa nowe gazowe, przepływowe podgrzewacze ciepłej wody używkowej Junkersa: W 10 KB i WRP 11-2B.
 
Gazowy podgrzewacz wody W 10 KB przeznaczony jest do obsługi optymalnie dwóch punktów poboru wody. Urządzenie wyposażone jest w palnik atmosferyczny oraz elektroniczny zapłon, zasilany bateryjnie. W 10 KB nie posiada płomyka dyżurnego, co pozwala ograniczyć zużycie gazu w porównaniu do urządzeń ze świeczką aż do 70 m3 rocznie. Co więcej, podgrzewacz ten jest bardzo oszczędny w eksploatacji ponieważ zużywa znacznie mniej gazu niż podobne produkty na rynku. W przypadku W 10 KB sterowanie temperaturą i przepływem jest proste i intuicyjne. Moc palnika regulowana jest za pomocą pokrętła, które znajduje się po lewej stronie urządzenia. Prawym pokrętłem reguluje się temperaturę przepływającej wody. Cechą charakterystyczną podgrzewacza W 10 KB jest ponadto wyjątkowo cicha i stabilna praca, nawet przy niewielkim przepływie i ciśnieniu roboczym w sieci wodociągowej. W 10 KB fabrycznie dostosowany jest do spalania gazu ziemnego GZ50 z możliwością przezbrojenia na inne rodzaje gazu, w tym na gaz płynny.
WPR 11-2B to natomiast bardzo wydajny podgrzewacz, charakteryzujący się płynnym startem i szybkim podgrzaniem wody do zadanej temperatury. Urządzenie wyposażone jest w zawór modulujący, który optymalizuje parametry pracy, modulując płomień w zależności od ilości pobranej wody. Dzięki modulacji palnika temperatura c.w.u. utrzymana jest na niezmiennym poziomie w całym zakresie przepływu i nie zależy od strumienia wody. Urządzenie gwarantuje stabilną pracę przy niewielkim przepływie i ciśnieniu roboczym w sieci wodociągowej. Podgrzewacz wyposażony jest w szereg czujników i zabezpieczeń, które gwarantują bezpieczne użytkowanie. WRP 11-2B fabrycznie dostosowany jest do spalania gazu ziemnego GZ 50 z możliwością przezbrojenia na inne rodzaje gazu, w tym na gaz płynny. Urządzenie zasilane bateryjnie, z otwartą komorą spalania, wyposażone w elektroniczny zapłon palnika.
 
Robert Bosch Sp. z o.o., 02-231 Warszawa, ul. Jutrzenki 105, Infolinia: 0 801 600 801,
www.junkers.pl
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA