Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prezentacja firmy Junkers

REKLAMA

Junkers jest marką kojarzoną z wysoką jakością i nowoczesnością. W szerokiej ofercie firmy znajdują się gazowe podgrzewacze przepływowe wody. Kompleksowy program tych produktów jest odpowiedzią na różnorodne zapotrzebowanie klientów. Junkers oferuje szeroki asortyment przepływowych podgrzewaczy wody o różnych wielkościach mocy, rodzajach zapłonu i regulacji. Urządzenia te służą do podgrzewania bieżącej wody użytkowej w systemie przepływowym.
„MAXIPOWER” – MNIEJSZE WYMIARY, WIĘCEJ CIEPŁEJ WODY. Gazowe przepływowe podgrzewacze wody „MaxiPower” marki Jukers są najmniejszymi z dostępnych na rynku, a przy tym oferują wysoki komfort w zakresie dostawy ciepłej wody.
„MaxiPower” to jednocześnie najobszerniejszy program term gazowych marki Junkers. Do wyboru jest siedem wariantów urządzeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Różnią się one mocą grzewczą, rodzajem sterowania i systemem zapłonowym. Użytkownik ma możliwość wyboru mocy urządzenia (19 kW, 23 kW lub 30 kW), sposobu regulacji (ręczna, automatyczna) i rodzaju zapłonu (z dodatkowym palnikiem zapalającym piezoelektrycznym lub bateryjnym, albo bez palnika zapalającego z automatycznym zapłonem elektronicznym bateryjnym lub z hydrogeneratora). Urządzenia przystosowane są do spalania wszystkich rodzajów gazu.
Na uwagę zasługuje terma „MaxiPower” z generatorem hydrodynamicznym („HydroPower”). Generator napędzany strumieniem przepływającej przez urządzenie wody, wytwarza energię elektryczną potrzebną do zapłonu palnika głównego. Z wyjątkiem podłączenia wody i gazu, terma nie wymaga zatem doprowadzenia dodatkowych źródeł energii – ani w formie przewodów elektrycznych, ani baterii. W odróżnieniu od konwencjonalnych przepływowych podgrzewaczy wody, „HydroPower” nie wymaga stale palącego się płomyka kontrolnego (palnika zapalającego). Rozwiązanie to oznacza również oszczędność energii. „HydroPower” umożliwia dostosowanie pracy urządzenia do warunków zewnętrznych i temperatury wody w sieci wodociągowej. W sezonie letnim, kiedy woda ma na wejściu wyższą temperaturę, mniejsza ilość gazu wystarcza, aby podgrzać ją do wymaganego poziomu. Możliwość ręcznej regulacji wysokości płomienia, jaką daje „HydroPower”, jest kolejną oszczędnością. W sezonie letnim regulując płomień zmniejsza się wydatki na zużyty gaz, utrzymując ten sam, wysoki komfort użytkowania i temperatury wody.
W przypadku zróżnicowanego zapotrzebowania na c.w.u. terma „MaxiPower” (za wyjątkiem termy W 11 P) utrzymuje stałą temperaturę wody na wypływie dzięki samodzielnemu dopasowywaniu (modulacja) mocy grzewczej urządzenia do strumienia i temperatury ciepłej wody. W porównaniu do tradycyjnych term gazowych tej samej wielkości, „MaxiPower” oferuje znacznie większą ilość c.w.u.  w ciągu minuty.
Zaletą termy  „MaxiPower” jest jej kompaktowy rozmiar oraz o 20% mniejszy ciężar w porównaniu do tradycyjnych term. Dzięki takim wymiarom montaż „MaxiPowera” jest dużo łatwiejszy, a ponadto urządzenie nie wymaga dużo miejsca, co jest istotne szczególnie w łazienkach, gdzie zazwyczaj instaluje się termy.
Termy „MaxiPower” spełniają wszystkie wymagane przez normy i przepisy standardy bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu urządzeń w specjalistyczny trójstopniowy system zabezpieczeń, który obejmuje: czujnik ciągu kominowego, ogranicznik temperatury zabezpieczający urządzenie przed przegrzaniem oraz jonizacyjną kontrolę płomienia z zabezpieczeniem przeciwwypływowym.

„CELSIUS PLUS” – JEDYNY NA RYNKU PODGRZEWACZ STEROWANY PILOTEM. Nowością w ofercie Junkersa są podgrzewacze przepływowe wody z zamkniętą komorą spalania typu „Celsius” i „Celsius Plus” (model może być sterowany pilotem) wprowadzone na rynek w ubiegłym roku.
Nowy gazowy przepływowy podgrzewacz wody – Celsius Plus zapewnia natychmiastowe i precyzyjne podgrzanie wody. W standardowych podgrzewaczach temperatura wody ustawiona jest z pewnym przybliżeniem, ponieważ nie istnieje czujnik temperatury wody, a regulacja odbywa się mechanicznie. W takim przypadku zmiana temperatury wody na wejściu powoduje zmianę temperatury na wyjściu z urządzenia (terma podgrzewa wodę o określone Dt). Nowy system kontroluje elektronicznie temperaturę wody na wejściu i wyjściu, niezależnie od liczby odkręconych punktów czerpalnych. Jest to możliwe dzięki systemowi inteligentnego sterowania, który automatycznie dostosowuje przepływ wody do ustawionej temperatury w zakresie od 35 do 60 °C.
Niezależnie od zmian temperatury wody na wejściu, temperatura na wyjściu zawsze pozostaje na tym samym poziomie, a ciepła woda może płynąć równocześnie z kilku punktów czerpalnych. W razie zmiany ustawienia, zintegrowany system sterowania temperaturą zmienia jej wartość w ciągu paru sekund. Żądana temperatura może być wybrana lub zmieniona szybko i wygodnie za pomocą przycisków w urządzeniu lub przycisku programowania na bezprzewodowym pilocie.
Obsługa pilota jest prosta. Podobnie jak w przejrzyście zaprojektowanym panelu na podgrzewaczu, pilot posiada wyświetlacz z cyfrowym wskazaniem. Naciśnięcie któregokolwiek przycisku aktywuje pilota. Następnie za pomocą przycisków +/– należy wybrać temperaturę wody. Ustawioną temperaturę można zapamiętać po naciśnięciu przycisku programowania, dzięki czemu wywołanie jej następnym razem będzie jeszcze prostsze. Pilot jest urządzeniem ergonomicznym i wodoszczelnym. Nowe urządzenie może być sterowane przy pomocy maksymalnie sześciu pilotów.
„Celsius Plus” jest urządzeniem bezpiecznym. Został wyposażony w zamkniętą komorę spalania, co uniezależnia pracę urządzenia od powietrza w pomieszczeniu i od ciągu kominowego. Odpowiedni wentylator gwarantuje właściwe odprowadzanie spalin i pobór powietrza do spalania z zewnątrz budynku.

3 LATA GWARNACJI. Od 1 lutego tego roku Junkers, jako pierwszy na rynku grzewczym, wprowadził trzyletnią gwarancję na swoje urządzenia – zarówno gazowe podgrzewacze wody jak i całą gamę kotłów wiszących i stojących. Więcej informacji można uzyskać w autoryzowanej sieci sprzedaży Junkersa, jak również dzwoniąc na infolinię
0 801 600 801.

Robert Bosch Sp. z o. o. ß Dział Termotechniki Junkers ß ul. Poleczki 3 ß 02-822 Warszawa ß www.junkers.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA