Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Każda z poprzednich edycji targów ISH we Frankfurcie była dla firmy Kaldewei okazją do prezentowania licznych nowości systematycznie powiększających jej ofertę. Nie inaczej było także w tym roku. Firma, która o emaliowanej stali wie wszystko, przedstawiła wiele całkowicie nowych propozycji tworzonych z myślą o klientach ceniących wyrafinowany design, trwałość wyposażenia oraz jego najwyższą użyteczność.

W trakcie kilkudziesięciu lat swego istnienia firma doprowadziła do perfekcji nadawanie grubej na 3,5 mm stali najbardziej wymyślnych kształtów oraz powlekanie jej kilkoma warstwami najwyższej jakości emalii - w tym również tzw. powierzchnią uszlachetnioną ułatwiającą utrzymanie w czystości. Co warte odnotowania, firma Kaldewei jako jedyny europejski producent stalowych wanien sama wytwarza emalię, co pozwala zapewniać jej finalnym wyrobom najwyższy, kontrolowany na każdym etapie produkcji poziom jakości. Jej potwierdzeniem jest 30-letni okres gwarancji udzielany na wanny i brodziki Kaldewei. Jakość produktów firmy doceniają m.in. najbardziej wymagający klienci - ekskluzywne hotele z całego świata, w których szczególnie ceni się najwyższą trwałość stosowanych rozwiązań.
Drugi filar decydujący o poziomie oferty Kaldewei to wzornictwo. Praktycznie każdy z wyrobów firmy to dzieło znanego projektanta bądź biura projektowego. Nie może więc dziwić fakt, że nowe produkty spod znaku Kaldewei regularnie zdobywają prestiżowe nagrody za atrakcyjne wzornictwo (m.in. Design Plus oraz red dot).
Na tegoroczne targi ISH firma Kaldewei przygotowała wiele nowości rynkowych, prezentowanych na obszernym i atrakcyjnie zaaranżowanym stoisku o powierzchni przeszło 460 m2. Wśród nowych modeli wanien szczególną uwagę zwracały dostępne już w ofercie firmy modele Plaza Duo i Elipso Duo. Obie wanny będące dziełem znanego studia Phoenix Design ze Stuttgartu łączą wyrafinowaną estetykę z dużą użytecznością. Przy tworzeniu form obu nowych wanien projektanci korzystali z doświadczeń specjalistów od medycyny i psychologii. Oba modele były od początku projektowane z myślą o kąpieli we dwoje. W pentagonalnym modelu Plaza Duo dostępnym w rozmiarze 180x120/80x43 cm obie kąpiące się osoby mogą bardzo wygodnie leżeć obok siebie. Z kolei w dostępnej w rozmiarze 190x100x45 cm wannie Elipso Duo - naprzeciw siebie. W wannie Elipso Duo uwagę zwraca jej atrakcyjna, ponadczasowa forma. Łączy ona prostokątny kształt obrzeża z idealnie eliptycznym, spokojnym kształtem wnętrza. Taka forma wanny, to poza niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi, także duża przyjemność korzystania z kąpieli; anatomicznie wyprofilowane wnętrze idealnie podpiera ciało, zaś odpowiednio uformowane obrzeże wanny stanowi idealne podparcie dla ramion kapiących się osób.
W segmencie wanien uwagę zwiedzających przyciągała również inna propozycja firmy Kaldewei, a mianowicie obudowa stworzona z myślą o doskonale przyjętej przez europejski rynek prostokątnej wannie Conoduo. Dzięki nowej obudowie Conoduo może być wykorzystywana jako wanna wolno stojąca. Czyni to z niej bardzo efektowną, aranżacyjną i funkcjonalną wyspę w przestrzeni dużych, luksusowych łazienek. Uwagę zwraca dyskretna elegancja nowej propozycji firmy Kaldewei, będąca urzeczywistnieniem idei studia Sottsass Associati. Szlachetna, kubiczna forma nowej obudowy oferowanej w barwie nieskazitelnej bieli sprawia, że ăprzybranaÓ w nią wanna,  stanowiąca syntezę wyrafinowanego designu i dużej użyteczności, prezentuje się szczególnie atrakcyjnie.
Firma Kaldewei zaprezentowała we Frankfurcie również dwie całkowicie nowe kolekcje brodzików. Pierwsza z nich, półkolista Arrondo obejmuje 4 wersje brodzików różniących się wielkością (wersje 90x90 i 100x100 cm dostępne w dwóch głębokościach - 2,5 i 6,5 cm). Identyczna pod względem głównych wymiarów jest pentagonalna kolekcja Cornezza. Obie serie wyróżniają się purystyczną, ponadczasową formą znamionującą klasę projektantów studia Phoenix Design. Wzornictwo oraz starannie dobrane kształty i wymiary sprawiają, że obie serie stanowią niemal doskonałą całość ze znakomitą większością dostępnych na rynku kabin prysznicowych, w tym szczególnie modeli bezprofilowych. Nowe brodziki Kaldewei to z pewnością jedna z najciekawszych propozycji na niebanalne zaaranżowanie narożnika każdej łazienki.
W tym roku we Frankfurcie firma Kaldewei zaprezentowała również całkowicie nowe propozycje kolorów dla 50 modeli brodzików z jej oferty. Do bogatej palety wersji kolorystycznych dołączyły modny beż, jasny i ciemny brąz, kasztan, zielono-brązowy i antracyt. Tak ubogacona oferta daje użytkownikom i projektantom wnętrz zdecydowanie szersze możliwości w zakresie efektownego komponowania brodzików Kaldewei z najpopularniejszymi i najmodniejszymi obecnie seriami płytek ceramicznych i materiałami do wykańczania podłóg. Co warte odnotowania, dla wszystkich swych produktów firma Kaldewei wprowadziła do oferty opcjonalny czarny kolor. Dzięki temu śmiałemu posunięciu osiągnięto unikalny efekt wzorniczy; wanny dostępne w czarnym kolorze zdają się niczym nie różnić od najbardziej ekskluzywnych modeli wykonanych z czarnych gatunków kamienia.
Firma Kaldewei poprzez dbałość o wszelkie szczegóły podkreśla jak ważna jest dla niej maksymalizacja użyteczności swoich produktów. W tym roku troska ta urzeczywistniła się w nowej propozycji firmy, czyli ruchomych podparciach do wanien. Ich idea zrodziła się również w studiu Phoenix Design. Wysokie na 5 cm podparcia wyposażone są w 5 przyssawek, dzięki którym mogą być bez przeszkód mocowane w łatwy i trwały sposób do dowolnych, wybranych przez użytkownika punktów w wannie. Oparcia mogą zatem służyć jako podpórki do rąk, nóg bądź karku. Ich wykorzystanie rozwiązuje odwieczny problem osób o drobnej posturze (szczególnie kobiet), które nie mając oparcia ześlizgiwały się w dół. Do produkcji podparć stosowane jest miękkie w dotyku tworzywo oferowane w kolorze białym lub jasnoszarym.
Firma Kaldewei to także synonim wysokiej jakości systemów montażowych i przelewowo-odpływowych dedykowanych do produkowanych przez nią brodzików i wanien. Najnowszą propozycją firmy w tym asortymencie jest unikalny, kaskadowy system napełniania wanien wodą, łączący elegancki, dyskretny i ponadczasowy design z dużym komfortem użytkowania. Propozycja ta jest kolejnym dziełem biura Phoenix Design. Widoczna dla użytkowników część systemu skrywana jest okrągłym elementem przykrywającym, zza i spod którego woda spływa do wnętrza wanny w formie efektownej kaskady. W momencie wypływu wody element przykrywający wysuwa się pod jej naporem, aby wrócić do położenia wyjściowego zaraz po zamknięciu dopływu wody. Całość jest idealnie zintegrowana ze ścianą wanny tak pod względem ciągłości płaszczyzny, jak i koloru - elementy przykrywające są dostępne w wersjach alpine white, pergamon i manhattan. Co warte odnotowania, nowy system nie potrzebuje oddzielnej baterii; może być podłączony do standardowej baterii mieszaczowej. Opisywany innowacyjny system będzie dostępny od sierpnia tego roku w wannach Centro Duo, Conoduo, Corpo Duo, Duo Pool, Plaza Duo i Classic Duo.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA